jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Ogrody zimowe

Ogrody zimowe

20 listopada 2017

,

Ogród zimowy pozwala nam cieszyć się słońcem i naturą przez cały rok, pod warunkiem jednak, że o niego zadbamy. Zwłaszcza jesienią powinniśmy mu poświęcić więcej czasu i energii, aby ogrody zimowe mogły cieszyć nas przez długi czas. W głównej mierze dlatego, że oprócz ich konserwacji i czyszczenia konieczne mogą się okazać drobne prace remontowe. Możemy się także zdecydować na całkowitą zmianę aranżacji.

Czyszczenie ogrodu zimowego

Niektórzy mogą pomyśleć, że nie ma to sensu, ponieważ jesienna lub zimowa aura raczej nie sprzyjają utrzymaniu czystości zewnętrznych ścian, czy dachu naszych oranżerii. Nic bardziej mylnego. Dzięki regularnej konserwacji i czyszczeniu naszych ogrodów będziemy mogli się nimi cieszyć przez długie lata.

Do czyszczenia powierzchni, zwłaszcza z poliwęglanu, wystarczy zwykła woda –bez użycia detergentów – i odpowiednia myjka, najlepiej ciśnieniowa. Jest to proces pracochłonny, ale dzięki niemu zapewnimy estetyczny wygląd naszym ogrodom oraz ich lepsze nasłonecznienie. Może się także okazać, że niektóre elementy należy całkowicie wymienić, aby w 100% cieszyć się ogrodem także zimą.

Podłoże

Najbardziej popularnym rozwiązaniem na podłogi w naszych ogrodach pozostaje gres mrozoodporny. Jest łatwy w utrzymaniu i wytrzymały, jednak zabiera nam sporo ciepła z otoczenia. Jeśli myślicie o jakieś alternatywie, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie drewno systemowe

czy sztuczna trawa, np. jak ta:

Jest to znacznie cieplejsze rozwiązanie od gresu czy betonu i znacznie łatwiejsze w utrzymaniu niż drewno, czy panele. Rozwiązania takie nie wymagają konserwacji, a jednocześnie nadadzą naszym ogrodom naturalności oraz wyjątkowego uroku.

Rośliny

Zimowe ogrody i oranżerie doskonale sprawdzają się przy hodowli bardziej egzotycznych roślin, które mogłyby nie przetrwać podczas zimy w naszym klimacie. Wybór odpowiednich roślin zależy przede wszystkim, od tego czy nasza oranżeria jest ogrzewana, czy też nie. Warto im zapewnić odpowiednie miejsce, oraz zadbać o odpowiednie warunki. Pomocne mogą się tu okazać także agrowłókniny ściółkujące, które zapewnią im odpowiednie warunki i uniemożliwią rozwój chwastów.

 

 

Przeczytaj również

19 lutego 2018

Zrób to sam: formikarium ze szkła polistyrenowego

W naszym kraju hodowla mrówek nie jest zbyt popularna, jednak może okazać się świetnym pomysłem. Mieszkaniem dla mrówek, czyli miejscem, gdzie będą żyć, żerować i umierać jest formikarium. Do budowy formikarium możemy zastosować np., formatki ze szkła polistyrenowego. Można je... czytaj więcej »

Language