jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Czy warto zainwestować w daszek na balkonie?

Czy warto zainwestować w daszek na balkonie?

04 lipca 2017

,

Integralną częścią naszego mieszkania jest balkon – przez wiele lat niedoceniane i zaniedbane, daszki balkonowe teraz potrafią stanowić ozdobę zarówno naszego mieszkania, jak i bloku. Często stają się własnym kawałkiem ogródka, gdzie możemy cieszyć się słońcem, niewielką uprawą kwiatów, warzyw i owoców czy miłym cieniem w czasie upalnych dni. Aby tak było, warto zadbać o drobne udogodnienia, które sprawą, że będziemy się czuć bezpieczniej i bardziej komfortowo.

Jednym z takich udogodnień są zadaszenia z poliwęglanu, które osłonią nasze balkony przed deszczem czy nadmiernym słońcem, odstraszą nieproszonych fruwających „gości” czy ochroną przed spadającymi od sąsiadów doniczkami (i nie tylko).

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które pomogą nam uzyskać żądany efekt: od markiz z materiału, przez daszki blaszane po te z poliwęglanu czy szkła. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

Markizy materiałowe

Duża różnorodność kształtów, kolorów i materiałów sprawia, że są jedna z bardziej wdzięcznych ozdób naszego balkonu. Niestety, nie nadają się do stosowania zimą czy obfitych opadów deszczy czy grady. Poza tym materiał bywa trudny w czyszczeni i brudzi się znacznie szybciej od pozostałych rozwiązań.

Daszki blaszane i szklane

daszek z poliwęglanu

Zobacz też: Zadaszenie nad tarasem – 4 idealne pomysły

Daszki blaszane są najpopularniejsze w blokowiskach, głównie ze względu na ich niski koszt. Niestety wygląd daszków blaszanych nie zawsze zadowala nasze oczekiwania wizualne. Z kolei daszki szklane – nowoczesne i bardzo estetyczne -nadają naszym balkonom wyjątkowego wyglądu, a ich jedyną wadą jest chyba tylko cena – za jakość trzeba tu zapłacić. Jak widać każdy znajdzie coś dla siebie.

Daszki poliwęglanowe

Wybierając daszki z poliwęglanu, możemy uzyskać efekt podobny do tego ze szkła, jednak znacznie niższym kosztem. Poliwęglan komorowy doskonale ochroni nasz balkon przed śniegiem czy deszczem. Daszki w kolorze dymnym dodatkowo go zacienią, a bezbarwne zapewnią odpowiednie nasłonecznienie. Dodatkowo ochronią nas czy nasze rośliny przed szkodliwymi promieniami UV. Poza tym daszki te są stosunkowo łatwe w montażu czy w utrzymaniu w czystości.

Takie daszki proponuje firma Robelit. Podstawowe wymiary daszków to 100x57cm oraz 200x57cm, jednak za pomocą dodatkowych elementów z łatwością uzyskamy wymaganą szerokość. Montuje się je do sufitu za pomocą kotew (znajdujących się w zestawie).

Chcesz kupić daszek balkonowy? Napisz: agnieszka@robelit.pl  

Przeczytaj również

10 września 2018

Montaż poliwęglanu komorowego – Wszystko co powinieneś wiedzieć

Poliwęglan komorowy jest materiałem lekkim i bardzo wytrzymałym, dzięki czemu znajduje duże zastosowanie w szeroko rozumianym budownictwie. Coraz częściej wykorzystywana więc płyta z poliwęglanu komorowego doskonale sprawdza się w przypadku konieczności wykonania wszelkiego rodzaju zadaszeń, przeszkleń czy osłon. Aby jednak... czytaj więcej »

Language