jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Czym osłonić ścianę?

Czym osłonić ścianę?

28 lutego 2018

W każdym pomieszczeniu są ściany, które są bardziej narażone na zabrudzenia czy zniszczenia. W naszych mieszkaniach są to zazwyczaj miejsca przy legowiskach naszych pupili, ściana przy dziecięcym stoliku, kuchnie czy ściana przy łóżku. W biurach szczególnie podatne na zabrudzenia są przejścia i korytarze.

W zamierzchłych czasach popularnym sposobem na utrzymanie ścian w czystości było malowanie lamperii. Błyszczące ściany jednak nie każdemu odpowiadają. Innym pomysłem ochrony przed zabrudzeniami były panele lub boazeria, które niekoniecznie pasują do wszystkich wnętrz.

Obecne rozwiązania pozwalają na utrzymanie czystości bez całkowitej zmiany designu czy charakteru pomieszczenia. Odporne na ścieranie farby, ozdobne panele czy powracająca do łask boazeria nie zawsze jednak odpowiadają naszym oczekiwaniom. Wówczas ciekawym pomysłem mogą okazać się produkty firmy Robelit.

Najlepiej sprawdzi się tutaj poliwęglan komorowy lub lity.

Poliwęglan komorowy

Ze względu na właściwości fizyczne tego materiału, doskonale sprawdzi się jako element ochronny naszych ścian, nie tylko w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz budynków. Dzięki „prążkom” ściana zyska niebanalny i oryginalny wygląd. Płyty z poliwęglanu komorowego są odporne na zarysowania i większość środków chemicznych. Ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz dość duża elastyczność sprawiają, iż doskonale sprawdzą się w przejściach, na korytarzach czy w przedpokojach, chociaż ze względu na komory odradzam użycie ich w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Poliwęglan lity

Poliwęglan lity swym wyglądem przypomina szkło. Jest od niego jednak znacznie lżejszy oraz łatwiejszy w obróbce. Doskonale sprawdzi się tam, gdzie nie chcemy zasłaniać całkiem ściany lub myślimy o fototapecie lub ściennych naklejkach. Podobnie jak poliwęglan komorowy, doskonale sprawdzi się także na zewnątrz. Ze względu na swoje właściwości z powodzeniem możemy go użyć w łazience czy kuchni.

Płyty higieniczne z jonami srebra

Tam, gdzie istotną rolę odgrywa higiena, polecamy płyty higieniczne z jonami srebra.
Płyty higieniczne z PCW zawierają jony srebra, hamując w ten sposób rozwój popularnych bakterii. Płyty te są bardzo łatwe w montażu, zachowują długotrwałe działanie bakteriobójcze, a ich utrzymanie w czystości jest niezwykle proste.

Przeczytaj również

10 września 2018

Montaż poliwęglanu komorowego – Wszystko co powinieneś wiedzieć

Poliwęglan komorowy jest materiałem lekkim i bardzo wytrzymałym, dzięki czemu znajduje duże zastosowanie w szeroko rozumianym budownictwie. Coraz częściej wykorzystywana więc płyta z poliwęglanu komorowego doskonale sprawdza się w przypadku konieczności wykonania wszelkiego rodzaju zadaszeń, przeszkleń czy osłon. Aby jednak... czytaj więcej »

Language