jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Lekko o poliwęglanie.

Lekko o poliwęglanie.

21 listopada 2016

p1040123Jeśli szukacie materiału wytrzymałego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne, łączącego właściwości optyczne i izolacyjne, a przy tym lekkiego, to z pewnością powinniście zainteresować się poliwęglanem komorowym. Jednocześnie jest elastyczny, trudnopalny i odporny na promienie UV, a swoje właściwości zachowuje w zakresie temperatur od -40 do +120 stopni Celsjusza i idealnie sprawdza się do wszelakich konstrukcji.

Poliwęglan komorowy doskonale nadaje się zarówno do wykorzystania wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jest idealny do wykonania zadaszeń nad drzwiami, tarasami, altanami, ogrodami zimowymi, wiatami, basenami, stadionami, targowiskami. Płyty komorowe z poliwęglanu wykorzystywane są do budowy świetlików dachowych, przystanków autobusowych, wiatrołapów, szklarni. Można go zastosować do klap dymowych, naświetli, pionowych przeszkleń wypełnień balustrad, okien i drzwi.

W naszych domach czy biurach można go użyć do wykonania ścianek działowych, okładzin ścian, drzwi przesuwnych, różnego rodzaju osłon czy nawet podwieszanych sufitów.

330Wszystko to dzięki niezwykłym właściwościom, które posiada. Płyty poliwęglanowe są wyjątkowo wytrzymałe w kontakcie z większością kwasów nieorganicznych, z dużą częścią kwasów organicznych, utleniaczy, obojętnych i kwaśnych roztworów soli, tłuszczów, detergentów. W praktyce oznacza to łatwe utrzymanie w czystości powierzchni płyt poliwęglanowych.

Przy każdej inwestycji przede wszystkim kluczową rolę odgrywa dobór odpowiedniego materiału, w zależności od jego przeznaczenia ważne są parametry: od wagi poprzez współczynnik przenikania światła czy ciepła po promień gięcia płyt. Warto także zwrócić uwagę, czy płyty posiadają odpowiednie certyfikaty oraz czy producent udziela na nie gwarancji.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto zapytać profesjonalistów z firmy Robelit, którzy doradzą i zaproponują rozwiązanie najbardziej optymalne pod względem technicznym, funkcjonalnym, wytrzymałym i ekonomicznym. Dobiorą także odpowiednie akcesoria – również dostępne w firmie Robelit.

Przeczytaj również

21 grudnia 2017

,

Osłona roślin przed mrozem cz. 2

Ochrona roślin przed mrozem to temat, który poruszyliśmy już w jednym z naszych poprzednich wpisów. Jako że zagadnienie jest dość obszerne, postanowiliśmy podzielić materiał na dwie części. Poniższy tekst można traktować jako kontynuację podlinkowanego wyżej artykułu. Jak osłonić przed mrozem... czytaj więcej »

Language