jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Szkołę czas zacząć

Szkołę czas zacząć

11 września 2016

,

podłoga bez maty- zarysowaniaWakacje dobiegają końca. Już niedługo rozpocznie się rok szkolny. Do szkół wrócą uczniowie i nauczyciele. Wiele szkół okres wakacji wykorzystywało na remonty, czasami bardzo gruntowne. Wymiana okien, ścian, podłóg… Zwłaszcza te ostatnie często ulegają uszkodzeniom, przede wszystkim zarysowaniom.

Najczęstszą przyczyną zarysowań są często przesuwane krzesła, fotele komputerowe, stoliki. Zwykle winne są plastikowe kółka, które pozostawiają po sobie ślady.

 Aby zabezpieczyć podłogę przed takimi uszkodzeniami możemy użyć filcowych podkładek – ale tylko jeśli meble mają nóżki. Dobrym rozwiązaniem są także dekoracyjne dywaniki –  chociaż do szkoły czy biura nie koniecznie będą pasować. Wówczas idealnie wpasują się maty ochronne firmy Robelit.

Maty wykonane z poliwęglanu są praktycznie niezniszczalne, ich delikatnie chropowata powierzchnia likwiduje ryzyko poślizgu jednocześnie ułatwiając poruszanie się fotelowych kółek. Praktycznie przyklejają się do podłogi, w związku z czym nie ma ryzyka, że ktoś się o nie potknie. W dodatku utrzymanie ich w czystości jest bardzo łatwe.

Do podłóg twardych, takich jak w szkołach czy biurach, przeznaczone są maty bez wypustek.

Jednak nie tylko szkoły czy biura są narażone na uszkodzenia.

Najgorsze wydają się podłogi pod dziecięcymi biurkami. Kto z nas nie bujał się na krześle, albo nie jeździł w tą i z powrotem byle tylko odwlec moment odrabiania lekcji, przypadkiem nie wylał zielonej farby na beżowy dywan, albo nie wgniótł w niego czerwonej plasteliny. Z myślą o takich „przypadkach” w ofercie firmy Robelit znalazły się także maty z wypustkami przeznaczone na dywany. Przede wszystkim chronią grube dywany przed brzydkimi zagnieceniami oraz ułatwiają poruszanie się krzeseł i foteli na kółkach, ale zabezpieczą podłogę także przed farbą czy czekoladą. Plamy z mat zmywa się momentalnie przy użyciu zwykłej ściereczki z mikrofibry. Nic w nią nie wsiąknie i nie pozostanie plama. Przynajmniej w miejscu maty.

I co ważne, maty są hipoalergiczne, więc nawet najwięksi alergicy nie odczują ich obecności pod biurkiem.

Koniec z wdeptaną plasteliną i kleksami pod dziecięcym biurkiem!

 

Przeczytaj również

daszek nad drzwi

03 listopada 2017

Daszki nad drzwi – top 10

O zaletach daszków nad drzwi już było. Tym razem, z szerokiej oferty daszków firmy Robelit, pragnę przedstawić Państwu bliżej te cieszące się największym zainteresowaniem. 1.Daszek łukowy z poliwęglanu Daszki łukowe wykonane są z malowanego proszkowo aluminium oraz poliwęglanu komorowego o... czytaj więcej »

02.10.17 Agrowłókniny

Agrowłókniny – nowoczesne rozwiązanie we współczesnym ogrodnictwie. W ostatnim czasie jedną z najnowocześniejszych, najszybszych... czytaj więcej »

Language