jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Zadaszenie nad tarasem - 4 idealne pomysły

Zadaszenie nad tarasem – 4 idealne pomysły

17 maja 2017

, ,

Taras to idealne miejsce na spotkania towarzyskie czy popołudniowy relaks. Niezależnie od tego, czy chcemy na tarasie zrobić otwartą kuchnię czy salon, warto zadbać o to, by jak najlepiej spełniał nasze oczekiwania, a jednocześnie współgrał z naszym domem. Aby cieszyć się nim niezależnie od pogody, pomyślcie o zadaszeniu. O tym, co należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu zadaszenia nad taras, pisałam już jakiś czas temu, a poniżej kilka pomysłów na zadaszenie wraz z najważniejszymi wskazówkami, które, mam nadzieję, pomogą Wam przy wyborze odpowiedniego materiału.

Daszek z płyt profilowanych.

W ofercie firmy Robelit znajduje się wiele rodzajów płyt profilowanych: od najtańszych standardowych poprzez wzmacniane płyty PVC-WHR po płyty profilowane z poliwęglanu litego czy akrylu.

Bezbarwne lub dymione nadadzą naszemu tarasowi unikalnego charakteru, doskonale sprawdzą się na dużych powierzchniach jak i tych mniejszych. Jednocześnie ich montaż jest niezwykle prosty. Wystarczą odpowiednie akcesoria i wkrętarka. Ze względu na niewielką wagę, poradzi z tym sobie jedna osoba.

Przy zachowaniu odpowiedniego spadku, uzyskamy efekt samoczyszczenia.

 Zadaszenie nad tarasem z poliestru

Przy większych powierzchniach ciekawym rozwiązaniem mogą się okazać rulony z poliestru wzmacnianego włóknem szklanym. Dzięki ich długości (30 metrów) unikniemy połączeń między płytami.

Daszki z poliwęglanu komorowego

Poliwęglan komorowy jest przede wszystkim lekki, a przy tym bardzo wytrzymałym materiałem. Montaż daszka jest troszkę bardziej skomplikowany niż z płyt profilowanych. Przede wszystkim należy pamiętać o zamknięciu komór, do czego służą taśmy paraprzepuszczalne i aluminiowe oraz odpowiednie profile. Zarówno płyty jak i akcesoria dostępne są w firmie Robelit.

 

Płyty są dostępne w trzech kolorach (bezbarwne, mlecze oraz dymione) oraz wielkościach (1050×2000, 2100×6000, 2100×7000)

 

Daszek z poliwęglanu litego lub akrylu

Zarówno poliwęglan lity jak i akryl doskonale imitują szkło, są jednak od szkła bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki zastosowaniu poliwęglanu litego czy akrylu możemy uzyskać nowoczesny i estetyczny wygląd na lata. To wszystko dzięki odporności na szkodliwe działanie promieni UV czy innych warunków atmosferycznych.

Mimo wyższej ceny, w porównaniu z innymi produktami, zarówno poliwęglan lity jak i akryl cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

 

Za kilka dni postaram się Wam przybliżyć temat wykonania tych daszków oraz oszacować ich koszt.

 

Zapisz

Przeczytaj również

30 lipca 2018

Podesty kompozytowe – czyszczenie i konserwacja cz. 2

Zapraszamy do lektury kontynuacji naszego wpisu Podesty kompozytowe – czyszczenie i konserwacja. Plamy trudne do zmycia Jak sczyścić plamy z owoców lub czerwonego wina z podestów? Przy plamach z owoców lub czerwonego wina zawsze pojawia się czerwona lampa. Jednak woda z... czytaj więcej »

Language