jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Asfalt na zimno, czyli szybki i tani sposób na dziury w drogach.

Asfalt na zimno, czyli szybki i tani sposób na dziury w drogach.

20 marca 2017

,

Śnieg stopniał, a wraz z nim asfalt na polskich drogach. W zasadzie nic nowego. Po każdej zimie ulice przypominają bardziej szwajcarski ser niż niemiecką autostradę, a droga z punktu A do punktu B – slalom gigant. Niestety, nie tylko drogi publiczne wymagają naprawy: asfaltowe i betonowe nawierzchnie naszych parkingów czy podjazdów również mogą ulec uszkodzeniu. Z myślą o tych wszystkich naprawach – małych i dużych – firma Robelit proponuje swoim klientom całkiem nowy produkt w swojej ofercie: asfalt na zimno.

Skąd te dziury?

Zapewne większość z Was za zaistniałą sytuacją obwinia wodę, która pod wpływem zmiennych temperatur sieje takie zniszczenie. Nie do końca jest to prawdą. Dużą winę ponosi za ten stan naszych dróg sól. Co prawda pomaga ona rozpuszczać lód i zapobiega szybkiemu zamarzaniu wody, nie mniej jednak powoduje ogromne spustoszenia, nie tylko na drogach. Wystarczy spojrzeć na nasze auta po przejechaniu kilku kilometrów czy na buty po krótkim spacerze po drodze posypanej solą. Tymczasem wnika ona w głąb nawierzchni, gdzie zamienia się w kryształy tym samym rozsadzając asfalt od środka. Po kilku cieplejszych dniach zaczynają pojawiać się pierwsze ubytki.

Zastosowanie asfaltu na zimno.

Proponowana przez firmę Robelit mieszanka jest gotowym produktem idealnym do wykonania cząstkowych napraw nawierzchni, wypełnienia ubytków czy wyrównania połączeń. Do jej użycia nie są wymagane specjalistyczne narzędzia czy ciężki sprzęt.  Wystarczy ręczny ubijak czy auto dostawcze i para silnych rąk. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach:

Po pierwsze nie należy jej podgrzewać – jak sama nazwa wskazuje powinna być używana na zimno, czyli mieć temperaturę pokojową. Dzień przed planowanymi pracami należy umieścić ją w pomieszczeniu z taką temperaturą. Wówczas zrobi się plastyczna i nie straci swoich właściwości, które mogą się ulotnić podczas szybkiego ogrzewania.

Po drugie jest to mieszanka do łatania dziur a nie budowania drogi od podstaw. Nie sprawdzi się również przy głębokich wyrwach.

Po trzecie naprawiane miejsce należy oczyścić z piasku czy resztek starej nawierzchni. Jeśli nawierzchnia jest stara warto go zagruntować.

Po czwarte po wypełnieniu ubytku mieszankę należy zagęścić, czyli ugnieść. Do tej czynności wystarczy ubijak lub koło samochodu. Resztę dokonają przejeżdżające po naszej łacie auta.

A jeśli chcecie zobaczyć jak się to robi, zajrzyjcie tutaj.

 

 

 

 

Przeczytaj również

daszek nad drzwi

03 listopada 2017

Daszki nad drzwi – top 10

O zaletach daszków nad drzwi już było. Tym razem, z szerokiej oferty daszków firmy Robelit, pragnę przedstawić Państwu bliżej te cieszące się największym zainteresowaniem. 1.Daszek łukowy z poliwęglanu Daszki łukowe wykonane są z malowanego proszkowo aluminium oraz poliwęglanu komorowego o... czytaj więcej »

02.10.17 Agrowłókniny

Agrowłókniny – nowoczesne rozwiązanie we współczesnym ogrodnictwie. W ostatnim czasie jedną z najnowocześniejszych, najszybszych... czytaj więcej »

Language