jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   10 pomysłów na szklarnię – zrób to z Robelit

10 pomysłów na szklarnię – zrób to z Robelit

27 marca 2017

,

Pierwszy dzień wiosny już za nami, więc jeśli jeszcze nie odwiedziliście swojego ogródka lub działki, najwyższy czas to zrobić. Właśnie teraz wiele osób decyduje się na wybudowanie szklarni. Poniżej przedstawiam kilka pomysłów, które może was zainspirują do takiego przedsięwzięcia.

1. Tradycyjna szklarnia z poliwęglanu

Gotowa konstrukcja z aluminium i kilka płyt z poliwęglanu komorowego świetnie się sprawdzi w każdym ogrodzie. Aby zostać jej posiadaczem wystarczy zajrzeć do naszego sklepu. Na zdjęciu szklarnia “dwójka”. Moduł bazowy posiada wymiary 2×2,2x2m, a każda wstawka przedłuża nam szklarnię o kolejne 2 m. Do jej wypełnienia polecam poliwęglan o grubości 4mm dostępny tutaj. Do wypełnienia modułu bazowego potrzebne są dwie płyty w wymiarze 2,1x6m, czyli 25,2m kwadratowe. Każdą dodatkową wstawkę wypełnia jedna płyta.

2. Szklarnia z poliwęglanu

Następna, też z naszej oferty, tym razem “trójka“. Moduł bazowy w wymiarach 3×2,1x4m, a każda wstawka powiększa nam szklarnie o 2m. Do wypełnienia modułu bazowego należy dokupić 3 płyty poliwęglanowe, a do każdej wstawki – jedną.

3. Tunel foliowy

Jeśli ktoś nie jest przekonany do wypełnienia z poliwęglanu, zawsze można go zastąpić folią ogrodową. Konstrukcje z Robelit też się do tego doskonale sprawdzą, a nasza folia ogrodowa już teraz jest dostępna w dobrych sklepach, a niedługo także w sklepie internetowym.

4. Z płyt profilowanych i blachy

Prosta konstrukcja, którą można wykonać samemu. Płyty profilowane Robelit dostępne są w trzech wersjach: standardowe PVC, wzmocnione WHR oraz z poliwęglanu litego

5. Z płyt profilowanych

Wystarczy odpowiednia konstrukcja i kilka płyt, w tym przypadku są to płyty faliste z poliwęglanu. Na szklarnię jak na zdjęciu w wymiarze 2x4x2,5 wystarczy około 20 płyt. Nie zapomnijcie o akcesoriach.

6. Na okrągło

W ostatnim czasie robią prawdziwą furorę na portalach ogrodniczych. Konstrukcja wykonana jest zazwyczaj z drewna lub aluminium, do wypełnienia której świetnie sprawdzi się folia, poliwęglan lity albo akryl. W firmie Robelit możesz zamówić płyt poliwęglanowe oraz akrylowe docięte na pożądane formatki. Chcesz wiedzieć więcej: zadzwoń do nas.

7. W wersji mini, czyli inspekt

Mały, poręczny, doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie mamy zbyt wiele miejsca na dużą szklarnię , a chcemy się jak najdłużej cieszyć się świeżą sałatą czy rzodkiewką. Na zdjęciu inspekt zrobiony z poliwęglanu komorowego i profili aluminiowych.

8. Z płyt profilowanych i drewna

Kolejna szklarnia z płyt profilowanych, tym razem połączonych z drewnem. Do wykonania stelażu możemy użyć nawet starych palet – efekt końcowy może zadziwić.

9. Na szybko

Jeśli gdzieś w rogu ogrodu posiadamy nieco zużyty stelaż, a ilość wolnego czasu nie pozwala nam na pracochłonne stawianie nowej szklarni – zawsze możemy postarać się go reanimować. Najprostszy i najtańszy na to sposób to folia ogrodowa.

10. Kanciasta

Kiedyś były bardzo popularne, zwłaszcza gdy szklarnię budowano ze starych okien. Teraz raczej decydujemy się na zaokrąglone (a nawet okrągłe), ale czy słusznie? Prostokątne szklarnie są przede wszystkim bardzo funkcjonale i ustawne. Do ich wypełnienia polecam poliwęglan lity lub akryl.

Przeczytaj również

Ręczne cięcie szkła bezpiecznego

30 października 2018

9 powodów by wybrać szkło polistyrenowe

Najważniejsza cechą szkła polistyrenowego jest bezpieczeństwo. Choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od naturalnego szkła, prawda jest nieco inna. Poznaj 9 powodów, które przemawiają za zamianą szkła naturalnego na syntetyczne, oferowane przez firmę Robelit. Szkło polistyrenowe –... czytaj więcej »

Language

Robelit Sp z o.o.
ul. Legionów 79
42-200 Częstochowa
tel. +48 (34) 377 42 98
e-mail: info@robelit.pl