jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   9 powodów by wybrać szkło polistyrenowe

9 powodów by wybrać szkło polistyrenowe

30 października 2018

Ręczne cięcie szkła bezpiecznego

Najważniejsza cechą szkła polistyrenowego jest bezpieczeństwo. Choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od naturalnego szkła, prawda jest nieco inna. Poznaj 9 powodów, które przemawiają za zamianą szkła naturalnego na syntetyczne, oferowane przez firmę Robelit.

  1. Szkło polistyrenowe – to tak zwane szkło bezpieczne, idealny zamiennik klasycznego szkła. Doskonale sprawdzi się w przypadku drzwi przeszklonych, jako główna szyba.
  2. Płyty z polistyrenu znajdują zastosowanie jako przeszklenie: balustrad wewnątrz naszych domów, mebli, ścianek działowych, drzwi zasuwanych, ścianek prysznicowych lub posłużą do wykonania osłon świetlnych.
  3. Szkło polistyrenowe charakteryzuje się znacznie większą odpornością na stłuczenia oraz uszkodzenia mechaniczne niż naturalne szkło.
  4. Ewentualne rozbicie szkła minimalizuje ryzyko zranienia się – wszytko dlatego, że w przypadku rozbicia czy pęknięcia szkła polistyrenowego nie powstają odpryski drobnych kawałków. Niebieskie szkło polistyrenowe
  5. Szeroki wybór rozmiarów sprosta większości wymagań – jeśli jednak niezbędny jest inny niż dostępny rozmiar szyby, w firmie Robelit dotniemy płytę na dowolny rozmiar.
  6. Bogata kolorystyka płyt pozwoli na spełnienie Państwa inwencji twórczej – oprócz standardowych, bezbarwnych formatek, w ofercie firmy Robelit znajdą Państwo także płyty w kolorze dymnym, miodowym a także mlecznym, zielonym, żółtym, niebieskim i pomarańczowym.
  7. Bogaty wybór ornamentów -szkło polistyrenowe to nie tylko gładkie płyty, ale również dostępność 10 różnych ornamentów: od delikatnych punktów diamentowych po wyraziste prążki przypominające korę.
  8. Łatwość cięcia – płyty z polistyrenu można bez problemu przyciąć samodzielnie, za pomocą noża do wykładzin. Po wykonani głębokiej prostej rysy płycinę wystarczy w odpowiedni sposób przełamać.
  9. Szkło z polistyrenu nie wymaga nadzwyczajnej pielęgnacji – wystarczy ciepła woda i miękka ściereczka.
Czerwone szkło polistyrenowe

Przeczytaj również

Ręczne cięcie szkła bezpiecznego

30 października 2018

9 powodów by wybrać szkło polistyrenowe

Najważniejsza cechą szkła polistyrenowego jest bezpieczeństwo. Choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od naturalnego szkła, prawda jest nieco inna. Poznaj 9 powodów, które przemawiają za zamianą szkła naturalnego na syntetyczne, oferowane przez firmę Robelit. Szkło polistyrenowe –... czytaj więcej »

Language

Robelit Sp z o.o.
ul. Legionów 79
42-200 Częstochowa
tel. +48 (34) 377 42 98
e-mail: info@robelit.pl