jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Agrowłókniny

Agrowłókniny

02 października 2017

Agrowłókniny – nowoczesne rozwiązanie we współczesnym ogrodnictwie.

W ostatnim czasie jedną z najnowocześniejszych, najszybszych i jednocześnie najwygodniejszych metod ochrony roślin są agrowłókniny. Agrowłóknina jest przyjazna dla środowiska naturalnego, a jej stosowanie zmniejsza potrzebę używania herbicydów i innych środków ochrony roślin, znacznie redukuje czas niezbędny do utrzymania kwiatów i warzyw, a przy tym jest odporna na ataki pleśni i bakterii. Ich szeroki wybór pozwala na dopasowanie odpowiedniego rozwiązania do naszych potrzeb. Należy jednak pamiętać, iż źle dobrana może przynieść więcej szkody niż pożytku. Przed jej zakupem warto więc dowiedzieć się, która agrowłóknina do czego służy oraz jakie ma zastosowanie.

Podział agrowłókniny

Agrowłókniny dzielimy przede wszystkim ze względu na sposób ich stosowania:

  • Agrowłókniny do okrywania i osłaniania roślin, czyli agrowłókniny białe
  • Agrowłókniny do ściółkowania gleby, czyli czarne oraz brązowe.

Agrowłókniny białe Robelit

Agrowłókniny białe agrospeed oraz agroterm przede wszystkim chronią nasze rośliny przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych, a także przed ptakami, gryzoniami i owadami. To lekkie, przewiewne i przepuszczalne okrycie nie obciąży roślin i ich nie uszkodzi zapewniając przy tym naszym roślinom dostęp do wody, powietrza i światła, czyli tego wszystkiego, co do wegetacji roślin jest potrzebne.

Białe agrowłókniny dzielimy na wiosenno – jesienne oraz zimowe. Przy doborze odpowiedniej najważniejszym parametrem będzie jej gramatura, czyli waga metra kwadratowego. Te lżejsze sprawdzą się w okresie wiosenno – zimowym, na zimę jednak odpowiednia agrowłóknina powinna mieć przynajmniej 50g/m kw.

Agrowłókniny ściółkujące Robelit

Agrowłókniny ściółkujące Agrostop, czarne i brązowe są bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki wysokiej gramaturze od 50 g/m2 do 100 g/m2 doskonale chronią przed chwastami, skutecznie hamując ich rozwój (chwasty nie są w stanie przebić się przez mocny materiał). Zatrzymują wilgoć w glebie, a także zabezpieczają roślinę przed gryzoniami. Warto je stosować przy ściółkowaniu truskawek, ogórków, papryki, pomidorów, sałaty. Ciemną agrowłókniną wykładamy powierzchnie zagonów, a rośliny sadzimy w wyciętych otworach lub układamy ją pasami pomiędzy rzędami sadzonek. Te brązowe często są wykorzystywane do ściółkowania iglaków czy układane pod korę lub kamienie.

Przeczytaj również

Ręczne cięcie szkła bezpiecznego

30 października 2018

9 powodów by wybrać szkło polistyrenowe

Najważniejsza cechą szkła polistyrenowego jest bezpieczeństwo. Choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od naturalnego szkła, prawda jest nieco inna. Poznaj 9 powodów, które przemawiają za zamianą szkła naturalnego na syntetyczne, oferowane przez firmę Robelit. Szkło polistyrenowe –... czytaj więcej »

Language

Robelit Sp z o.o.
ul. Legionów 79
42-200 Częstochowa
tel. +48 (34) 377 42 98
e-mail: info@robelit.pl