jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Czas zbiorów

Czas zbiorów

12 września 2016

,

szklarnia - pusta Kto z nas nie lubi pomidorów. Są zdrowe, niskokaloryczne, a przede wszystkim są głównym źródłem likopenu, związku który obniża ryzyko zawału i miażdżycy oraz opóźnia proces starzenia się.

A nic tak nie cieszy jak własnoręcznie wyhodowane warzywa. Wystarczy zaangażowanie i cierpliwość, aby już w czerwcu cieszyć się wspaniałym smakiem i zapachem, który pamiętamy z lat dziecinnych.

Pomidory można hodować we własnym ogródku. Pomidory kochają ciepło i wilgoć, a te warunki zapewnia im szklarnia, szkło czy poliwęglan powoduje w jej wnętrzu specyficzny mikroklimat, który sprzyja wzrostowi roślin. Wówczas są bardziej czerwone i dojrzalsze, podczas gdy te w ogródku zaczynają się dopiero rumienić.

Oczywiście nie można także zapominać o ogórkach. Te siejemy, gdy temperatura w szklarni osiągnie ok. 20 stopni. Pamiętajmy, by w przypadku ogórków nie zapomnieć o tyczkach zawieszonych na suficie, po których pędy będą mogły wspinać się w górę. Dzięki temu szybciej będziemy się cieszyć pierwszymi zbiorami.

Ponadto rośliny hodowane w szklarniach rzadziej chorują na choroby grzybowe niż te rosnące pod gołym niebem. Nie są więc konieczne opryski.

szklarnia - zbioryDobrze zbudowana, zabezpieczona szklarnia pozwala na maksymalne wykorzystanie promieni słonecznych. Szklarnię watro wybudować jesienią, zwłaszcza że pod uprawę roślin należy także przygotować glebę. Wówczas już w połowie lutego możemy zacząć wysiew nasion odpornych na chłody, a pierwszą sałatą czy rzodkiewką będziemy się cieszyć nawet sześć -siedem tygodni wcześniej niż w ogrodzie. Można oczywiście zbudować szklarnię samemu, jednak o wiele prościej jest kupić gotową, np. firmy Robelit.

Gotowe szklarnie są bardzo wygodne w użyciu. Dobra szklarnia powinna być odporna na uderzenia i zmieniające się warunki atmosferyczne, a wytrzymałość płyt komorowych z poliwęglanu, które stosowane są do budowy szklarni Robelit wynosi od –40°C do +120°C, płyty te charakteryzują się także odpornością na promienie UV oraz gradobicie. Ponadto nietłukące się płyty z poliwęglanu komorowego mają lepszą izolację termiczną niż szkło. W ofercie firmy Robelit dostępne są szklarnie w kilku kształtach i różnych rozmiarach, każda do samodzielnego montażu, który przypomina rozkładanie namiotu.

Wybór zależy tylko od nas.

 

Przeczytaj również

Ręczne cięcie szkła bezpiecznego

30 października 2018

9 powodów by wybrać szkło polistyrenowe

Najważniejsza cechą szkła polistyrenowego jest bezpieczeństwo. Choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od naturalnego szkła, prawda jest nieco inna. Poznaj 9 powodów, które przemawiają za zamianą szkła naturalnego na syntetyczne, oferowane przez firmę Robelit. Szkło polistyrenowe –... czytaj więcej »

Language

Robelit Sp z o.o.
ul. Legionów 79
42-200 Częstochowa
tel. +48 (34) 377 42 98
e-mail: info@robelit.pl