jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Daszek nad drzwi – jaki wybrać?

Daszek nad drzwi – jaki wybrać?

08 września 2017

Daszek nad drzwiami wejściowymi przede wszystkim ma za zadanie chronić nas i naszych gości przed opadami deszczu czy śniegu. Wszak nikt nie lubi otwierać zamków, gdy na jego plecy pada. Stanowi także ochronę dla naszych drzwi przed warunkami atmosferycznymi, której wymagają niektórzy producenci drzwi dla zachowania gwarancji. Dodatkowo mogą stanowić estetyczny akcent przy elewacji naszego domu. Daszek nad drzwi spełnia kilka ważnych funkcji, dlatego warto zrobić go z głową.

Zadaszenie nad drzwiami wejściowymi można wykonać w zasadzie z każdego materiału budowlanego: od betonu przez metal po drewno. Nowoczesne i estetyczne są daszki szklane, które ozdobią każdą fasadę. Daszki nad drzwi drewniane będą doskonałe dla klasycznej architektury. Jednak najbardziej uniwersalne będą te z poliwęglanu lub akrylu. Są to materiały bardzo wytrzymałe oraz odporne na warunki atmosferyczne. Warto przy tym się zastanowić, jak długo daszek ma nam posłużyć. Czy ma to być dożywotnia konstrukcja przy naszym domu, czy może jednak element, który w każdej chwili możemy zmienić, zmieniając tym samym wygląd i charakter naszej elewacji.

Ważne jest, aby daszek komponował się z elewacją naszego domu i dawał poczucie bezpieczeństwa.

Najprostszym rozwiązaniem jest montaż gotowego już daszka, np. takiego z poliwęglanu. Montaż jest bardzo prosty – bezpośrednio do ściany za pomocą dołączonych do daszków elementów montażowych. Dodatkowo nie wymagają konserwacji, gdyż oczyszczają się samoczynnie podczas opadów deszczu. Naprawdę duży wybór daszków nad drzwi znajdziecie w firmie Robelit. Firma oferuje kilkadziesiąt daszków o różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Dostępne są daszki łukowe, klasyczne oraz płaskie zarówno z poliwęglanu, jak i bardziej nowoczesnego akrylu.. Ich ceny w przypadku najtańszych modeli zaczynają się od 245zł.

Klasyczny daszek nad drzwi

Najprostsze i najbardziej popularne wśród klientów są daszki aluminiowe wypełnione zazwyczaj poliwęglanem komorowym. Profile tych daszków są malowane proszkowo, a do większości z nich istnieje możliwość dołączenia ścianki bocznej – również w ofercie Robelit. W tej kategorii znajdziemy daszki markizowe (np. daszek Arco), daszki łukowe (takie jak np. EKO), a także daszki jednostronnie łukowe czy całkiem płaskie.

Daszki RETRO

Daszki Retro charakteryzują się przede wszystkim zdobionymi profilami wykonanymi z kutego aluminium. Doskonale wpasują się w starsze budownictwo, gdy nie chcemy radykalnie zmienić charakteru budowli.

 

Daszki lightline, czyli nowoczesność

To przede wszystkim lekka, stabilna i wytrzymała konstrukcja ze stali nierdzewnej połączona z akrylem. Dzięki temu imitują daszki szklane, są jednak od nich znacznie lżejsze i bardziej wytrzymałe. Świetnie się wkomponują w elewacje nowoczesnych domów, jak również doskonale sprawdzą się w nowoczesnych budynkach. Także tam, gdzie potrzebujemy ich dłuższych, a to za sprawą daszków modułowych, które doskonale ochronią nawet witryny kilku sklepów jednocześnie.

Zobacz też: Czy warto zainwestować w daszek na balkonie?

Przeczytaj również

Ręczne cięcie szkła bezpiecznego

30 października 2018

9 powodów by wybrać szkło polistyrenowe

Najważniejsza cechą szkła polistyrenowego jest bezpieczeństwo. Choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od naturalnego szkła, prawda jest nieco inna. Poznaj 9 powodów, które przemawiają za zamianą szkła naturalnego na syntetyczne, oferowane przez firmę Robelit. Szkło polistyrenowe –... czytaj więcej »

Language

Robelit Sp z o.o.
ul. Legionów 79
42-200 Częstochowa
tel. +48 (34) 377 42 98
e-mail: info@robelit.pl