jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Samonośne płyty łukowe - zbiór informacji

Samonośne płyty łukowe – zbiór informacji

28 marca 2018

Zdarza się, iż chcemy zadaszyć konstrukcję bardzo lekką oraz „ubogą” we wzmocnienia. Ot, taką drewnianą „ramkę” bez żadnych dodatkowych podpór czy to poziomych, czy pionowych. Do ich zadaszenia warto pomyśleć nad lekkimi i samonośnymi płytami łukowymi z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym z oferty firmy Robelit. Płyty te stanowią doskonałe rozwiązanie dla wszystkich projektantów i wykonawców poszukujących lekkiego, taniego i wymagającego minimum konstrukcji wsporczej materiału.

samonośna płyta łukowa

Samonośne płyty łukowe – co to takiego?

Samonośne płyty łukowe z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym wygięte są fabrycznie w łuk, stanowiąc wycinek koła o promieniu R=3300mm lub R=6000mm. Płyty posiadają trapezowe użebrowanie biegnące wzdłuż, dzięki którym płyty są bardziej wytrzymałe oraz sztywniejsze. Firma Robelit oferuje płyty bezbarwne oraz mleczne.
Płyty samonośne bezbarwne posiadają 82% przepuszczalności światła. Doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jest wymagane maksymalne doświetlenie.
Do zadaszenia wiat samochodowych i ogrodowych, altan czy w miejscach silnego nasłonecznienia proponuje zastosować płyty białe. Ich przepuszczalność światła to 56%, co w rezultacie daje przyjemne, rozproszone światło.

Montaż płyt

Konstrukcja pod płyty samonośne może być zarówno drewniana jak i metalowa – jej wybór i rozmiar zależą od Państwa potrzeb. Sąsiadujące ze sobą płyty łączy się na zakładkę (trapez na trapez), a ich końce mocuje się do konstrukcji za pomocą śrub z podkładką. Do uszczelnienia łączenia płyty z konstrukcją należy użyć specjalnych pasów uszczelniających. Montaż płyt jest bardzo łatwy i szybki, dzięki czemu można zaoszczędzić nie tylko czas ale także na kosztach ich montażu.

samonośna płyta łukowa - oczyszczalnia ścieków

Zalety płyt samonośnych:

  • Więcej naturalnego światła.
  • Lekkość
  • Prosty montaż i szybkie tempo realizacji robót
  • Wysoka udarność (masa zbrojenia z włókna szklanego stanowi 1/3 masy całej płyty i sprawia, że jest b. odporna na gradobicie – w dużo większym stopniu niż inne płyty profilowane.
  • Odporność duże wahania temperatur ( –40°C do + 125°C)
  • Ochrona przed UV
wiata

Zastosowanie

  • Do zadaszenia garaży, wiat samochodowych, ogrodowych śmietnikowych,
  • Do prześwietlenia „zimnych” hal i magazynów,
  • Pasma świetlików nieograniczonej długości.

Standardowa oferta firmy Robelit dostępna jest tutaj

Jeśli jednak jesteś zainteresowany innym wymiarem płyt: zadzwoń – 34 377 42 29.

Przeczytaj również

Ręczne cięcie szkła bezpiecznego

30 października 2018

9 powodów by wybrać szkło polistyrenowe

Najważniejsza cechą szkła polistyrenowego jest bezpieczeństwo. Choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od naturalnego szkła, prawda jest nieco inna. Poznaj 9 powodów, które przemawiają za zamianą szkła naturalnego na syntetyczne, oferowane przez firmę Robelit. Szkło polistyrenowe –... czytaj więcej »

Language

Robelit Sp z o.o.
ul. Legionów 79
42-200 Częstochowa
tel. +48 (34) 377 42 98
e-mail: info@robelit.pl