jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Mini szklarnia - dodatek do ogrodu

Mini szklarnia – dodatek do ogrodu

23 marca 2018

Nawet jeśli nie posiadamy dużego ogrodu, możemy stać się właścicielami szklarni. Z tym że… w wersji mini. Niewielkich rozmiarów konstrukcje z powodzeniem możemy umiejscowić nie tylko na naszej działce, ale także na tarasie czy balkonie. Rozwiązanie takie pozwoli nam cieszyć się np., ziołami, które dodadzą smaku i aromatu naszym potrawom.

Mniejsza nie znaczy gorsza

Szklarnia, także ta mniejsza, przede wszystkim zapewni naszym roślinom specyficzny mikroklimat, dzięki któremu nasze rośliny rosną szybciej, są bardziej dorodne, a okres wegetacji jest znacznie wydłużony. Dodatkowo mniejsze wersje są na tyle mobilne, że możemy je bez trudu przemieścić.

Warzywniak na balkonie

Niewielkie rozmiary mini szklarni pozwalają na hodowlę ulubionych warzyw czy owoców także na balkonie, czy tarasie. Mini szklarnie są niezwykle proste w montażu – poradzi sobie z nimi nawet filigranowa kobieta. Równie szybko możemy je zdemontować, jeśli np. chcemy „odzyskać” miejsce.

Niewielka cena = dużo frajdy

Mini szklarnie nie należą do drogich inwestycji, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość korzyści płynących z jej posiadania. Świeże, pachnące zioła czy własnoręcznie wyhodowane warzywa ucieszą nie tylko każdego ogrodnika, ale także każdego kucharza, a nawet….. małego niejadka. Własnoręcznie wyhodowane rzodkiewki są znacznie smaczniejsze od tych kupionych w pęczkach, zwłaszcza gdy pozwolimy naszym pociechom samodzielnie je zasadzić, podlać a na końcu wyrwać.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze mini szklarni?

Przede wszystkim weźmy pod uwagę materiał, z którego mini szklarnia jest wykonana. Mimo wszystko nawet jeśli szklarnię ustawimy na balkonie, będzie ona narażona na działanie pogody: słońca wiatru i deszczu. Dlatego warto zaopatrzyć się w stabilną i odporna na działanie promieni UV konstrukcję. Warto zwrócić uwagę także, czy mini szklarnia posiada okno – do regulacji temperatury w środku.

Oto kilka najciekawszych propozycji dostępnych na rynku:

miniszklarnia mini szklarnia mini szklarnia

Zobacz też: Zrób to sam: inspekt w ogrodzie

A już niedługo pokażę Wam, jak zrobić mini szklarnie na parapet – czyli jeszcze mniejszą wersję 😊

Przeczytaj również

Ręczne cięcie szkła bezpiecznego

30 października 2018

9 powodów by wybrać szkło polistyrenowe

Najważniejsza cechą szkła polistyrenowego jest bezpieczeństwo. Choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od naturalnego szkła, prawda jest nieco inna. Poznaj 9 powodów, które przemawiają za zamianą szkła naturalnego na syntetyczne, oferowane przez firmę Robelit. Szkło polistyrenowe –... czytaj więcej »

Language

Robelit Sp z o.o.
ul. Legionów 79
42-200 Częstochowa
tel. +48 (34) 377 42 98
e-mail: info@robelit.pl