jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Podesty kompozytowe – czyszczenie i konserwacja cz. 2

Podesty kompozytowe – czyszczenie i konserwacja cz. 2

30 lipca 2018

Zapraszamy do lektury kontynuacji naszego wpisu Podesty kompozytowe – czyszczenie i konserwacja.

Plamy trudne do zmycia

Jak sczyścić plamy z owoców lub czerwonego wina z podestów? Przy plamach z owoców lub czerwonego wina zawsze pojawia się czerwona lampa. Jednak woda z dodatkiem płynu do mycia naczyń doskonale sprawdza się także i w tym przypadku – chociaż mop może nie dać rady. Do usunięcia takich palm lepiej jest użyć zwykłej ściereczki, zwłaszcza po to, by resztki wina czy owoców wytrzeć ze żłobień w podestach, do których mop może najzwyczajniej w
świecie nie dotrzeć.

Jak wyczyścić plamy z tłuszczu z podestów kompozytowych

Plamy z tłuszczu są trudne do usunięcia z każdej powierzchni, niezależnie od tego, czy jest to kamień, płytki, drewno czy właśnie podest kompozytowych. W tym przypadku nie sprawdzi się niestety woda z płynem do mycia naczyń. Prawdę mówiąc, po trzeciej próbie starcia takiej plamy już chciałam dać za wygraną, a jedyną opcją przywrócenia wcześniejszego stanu rzeczy wydawała się wymiana kilku podestów na nowe.

Podesty kompozytowe w przeważającej części składają się z drewnianych wiórów, a drewno potraktowane olejem w jednej chwili ciemnieje. Z pomocą przyszedł mi popularny odtłuszczacz uniwersalny. Wystarczyło spryskać nim tłuste palmy, odczekać kilka minut, a następnie kilkakrotnie przemyć czystą wodą. W pierwszej chwili wydało się to bezskuteczne. Efekty widać dopiero po dłuższym czasie – gdy podest już wyschnie.

Lepiej zapobiegać

Jak już wspominałam, podesty kompozytowe w przeważającej części składają się z drzewa. Dlatego też, aby lepiej ochronić je przed zabrudzeniami, warto zastanowić się nad jego konserwacją. Podesty co prawda jej nie wymagają, niemniej jednak, konserwacja podestów kompozytowych przedłuży ich funkcjonalność i niezmienny wygląd.

Nie uchroni to naszych balkonów czy tarasów przed brudem, za to pomoże przy dbaniu o czystość naszej podłogi. Na rynku są już dostępne środki przeznaczone właśnie do konserwacji podestów kompozytowych.

Przeczytaj również

Ręczne cięcie szkła bezpiecznego

30 października 2018

9 powodów by wybrać szkło polistyrenowe

Najważniejsza cechą szkła polistyrenowego jest bezpieczeństwo. Choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od naturalnego szkła, prawda jest nieco inna. Poznaj 9 powodów, które przemawiają za zamianą szkła naturalnego na syntetyczne, oferowane przez firmę Robelit. Szkło polistyrenowe –... czytaj więcej »

Language

Robelit Sp z o.o.
ul. Legionów 79
42-200 Częstochowa
tel. +48 (34) 377 42 98
e-mail: info@robelit.pl