jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Szkołę czas zacząć

Szkołę czas zacząć

11 września 2016

,

podłoga bez maty- zarysowaniaWakacje dobiegają końca. Już niedługo rozpocznie się rok szkolny. Do szkół wrócą uczniowie i nauczyciele. Wiele szkół okres wakacji wykorzystywało na remonty, czasami bardzo gruntowne. Wymiana okien, ścian, podłóg… Zwłaszcza te ostatnie często ulegają uszkodzeniom, przede wszystkim zarysowaniom.

Najczęstszą przyczyną zarysowań są często przesuwane krzesła, fotele komputerowe, stoliki. Zwykle winne są plastikowe kółka, które pozostawiają po sobie ślady.

 Aby zabezpieczyć podłogę przed takimi uszkodzeniami możemy użyć filcowych podkładek – ale tylko jeśli meble mają nóżki. Dobrym rozwiązaniem są także dekoracyjne dywaniki –  chociaż do szkoły czy biura nie koniecznie będą pasować. Wówczas idealnie wpasują się maty ochronne firmy Robelit.

Maty wykonane z poliwęglanu są praktycznie niezniszczalne, ich delikatnie chropowata powierzchnia likwiduje ryzyko poślizgu jednocześnie ułatwiając poruszanie się fotelowych kółek. Praktycznie przyklejają się do podłogi, w związku z czym nie ma ryzyka, że ktoś się o nie potknie. W dodatku utrzymanie ich w czystości jest bardzo łatwe.

Do podłóg twardych, takich jak w szkołach czy biurach, przeznaczone są maty bez wypustek.

Jednak nie tylko szkoły czy biura są narażone na uszkodzenia.

Najgorsze wydają się podłogi pod dziecięcymi biurkami. Kto z nas nie bujał się na krześle, albo nie jeździł w tą i z powrotem byle tylko odwlec moment odrabiania lekcji, przypadkiem nie wylał zielonej farby na beżowy dywan, albo nie wgniótł w niego czerwonej plasteliny. Z myślą o takich „przypadkach” w ofercie firmy Robelit znalazły się także maty z wypustkami przeznaczone na dywany. Przede wszystkim chronią grube dywany przed brzydkimi zagnieceniami oraz ułatwiają poruszanie się krzeseł i foteli na kółkach, ale zabezpieczą podłogę także przed farbą czy czekoladą. Plamy z mat zmywa się momentalnie przy użyciu zwykłej ściereczki z mikrofibry. Nic w nią nie wsiąknie i nie pozostanie plama. Przynajmniej w miejscu maty.

I co ważne, maty są hipoalergiczne, więc nawet najwięksi alergicy nie odczują ich obecności pod biurkiem.

Koniec z wdeptaną plasteliną i kleksami pod dziecięcym biurkiem!

 

Przeczytaj również

Ręczne cięcie szkła bezpiecznego

30 października 2018

9 powodów by wybrać szkło polistyrenowe

Najważniejsza cechą szkła polistyrenowego jest bezpieczeństwo. Choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od naturalnego szkła, prawda jest nieco inna. Poznaj 9 powodów, które przemawiają za zamianą szkła naturalnego na syntetyczne, oferowane przez firmę Robelit. Szkło polistyrenowe –... czytaj więcej »

Language

Robelit Sp z o.o.
ul. Legionów 79
42-200 Częstochowa
tel. +48 (34) 377 42 98
e-mail: info@robelit.pl