jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Taras z paneli kompozytowych – nowoczesne systemy montażowe

Taras z paneli kompozytowych – nowoczesne systemy montażowe

24 kwietnia 2018

Balkony czy tarasy są nieodzownym elementem naszych domów i mieszkań, dzięki którym bez potrzeby opuszczania budynku pozwalają na chwile oddechu na świeżym powietrzu. Warto o nie zadbać, by mogły nas cieszyć w chwilach relaksu od codzienności.

Przy wykończeniu tarasu czy balkonu coraz większa popularność zyskują panele kompozytowe WPC (Wood Plastic Composite). Wytwarzane są ze zmielonego drewna oraz tworzywa sztucznego (polipropylen, polichlorek winylu). Dzięki takiemu połączeniu z wyglądu przypominają drewno. Zachowują jednak właściwości tworzyw sztucznych co niesie za sobą szereg zalet.

Zalety paneli kompozytowych

  • Panele kompozytowe są odporne na wodę, słońce i mróz
  • Łatwa obróbka, nawet amatorskimi, ręcznymi narzędziami do drewna.
  • Są praktycznie bezobsługowe – nie wymagają impregnowania, olejowania czy wygładzania.
  • Posiadają antypoślizgową powierzchnię
  • Nie wypaczają się, nie rozwarstwiają i nie pękają
  • Są odporne na pleśń
  • Montaż paneli kompozytowych firmy Robelit jest szybki i prosty
  • Ich montaż nie wymaga dodatkowych legarów
  • „ Miękka” i ciepła nawierzchnia

Jak chronić taras z kompozytu?

Mimo ze panele kompozytowe są praktycznie bezobsługowe, należy pamiętać o regularnym zamiataniu. Zanieczyszczenia pomiędzy szczelinami czy deskami mogą bowiem ulegać zbutwieniu, czy pleśnieć. Wszelkie zanieczyszczenia najlepiej jest usuwać na bieżąco.

Aby taras z kompozytu zachował estetyczny wygląd przez długi czas, producenci zalecają mycie desek przynajmniej 2 razy do roku wodą z łagodnym roztworem wybielacza. Natomiast by zapewnić równomierne nasłonecznienie wszystkich stref tarasu i równomierny kolor desek, warto przestawiać stojące na tarasie czy balkonie donice i meble.

Co jeszcze warto wiedzieć o tarasie z desek kompozytowych?

Niektórych może zaniepokoić rozszerzanie się desek w niedługim czasie po ich montażu. Zmiany te nie mają wpływu na trwałość czy parametry użytkowe desek. Ponieważ produkt zawiera włókna drewna, może absorbować niewielkie ilości wody. Rozszerzalność desek powinna się ustabilizować w ciągu kilku miesięcy.

Podobnie jest z kolorem desek kompozytowych, który stabilizuje się po kilku miesiącach. Ze względu na starzejące się drewno dopuszczalna jest minimalna zmiana koloru desek. Na tarasie mogą też pojawić się plamy po wyschnięciu wody deszczowej. Plamy te można usunąć z powierzchni desek przecierając delikatnie ich powierzchnię wełną stalową.

Przeczytaj również

Ręczne cięcie szkła bezpiecznego

30 października 2018

9 powodów by wybrać szkło polistyrenowe

Najważniejsza cechą szkła polistyrenowego jest bezpieczeństwo. Choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od naturalnego szkła, prawda jest nieco inna. Poznaj 9 powodów, które przemawiają za zamianą szkła naturalnego na syntetyczne, oferowane przez firmę Robelit. Szkło polistyrenowe –... czytaj więcej »

Language

Robelit Sp z o.o.
ul. Legionów 79
42-200 Częstochowa
tel. +48 (34) 377 42 98
e-mail: info@robelit.pl