jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Na wiosnę zbuduję wiatę

Na wiosnę zbuduję wiatę

27 lutego 2017

, ,

Zima nareszcie dobiega już końca, więc można – mam przynajmniej taką nadzieję – zapomnieć o odśnieżaniu auta. Przynajmniej do następnej zimy. Osobiście opady śniegu w tym roku dały mi dość mocno popalić, przez co przez całą zimę wbiegałam do pracy spóźniona i zmachana, a uśmiechy politowania na twarzach kolegów mówiły same za siebie: „Co? Znowu musiałaś odśnieżać auto???” Tak, musiałam – miałam ochotę krzyczeć, ale tak to już jest jak w garażu mieści się tylko jedno auto a ja wracałam do domu ta druga…..  Postanowiłam, że w tym roku na moim podwórku powstanie wiata. Jeśli też tak postanowiliście, ten tekst jest dla was.

Garaż czy wiata?

Z pewnością lepiej jest posiadać garaż, najlepiej wbudowany w dom lub tuż przy nim. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Czasami trzeba go dobudować czy postawić jako całkowicie oddzielny budynek. Wiąże się to z dużymi nakładami pracy i niemałymi kosztami: projekt, materiały budowlane i wykończeniowe, brama wjazdowa, wykonanie.  Koszt wybudowania garażu wynosi od 20 000 wzwyż i jeśli nie mamy do pomocy ekipy z „Nasz nowy dom” potrwa najmniej miesiąc. Osobiście, nie koniecznie dla mnie….

Tańszy i szybszy w montażu jest garaż blaszany. Ceny takich konstrukcji wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy. Wszystko zależy od jakości i grubości blachy, wielkości konstrukcji, typu zadaszenia czy rodzaju bramy wjazdowej. Czy jednak będzie nam pasować do domu i ogrodu? Mi na pewno nie 😉

Prostym, szybkim i tanim sposobem na zabezpieczenie auta przed śniegiem, gradem, deszczem czy nawet słońcem okazuje się być wiata samochodowa.  Co prawda nie ochroni aut przed mrozem, możemy ją jednak idealnie wpasować w nasz ogród. Wiatę można postawić zarówno w pobliżu domu, jak i w okolicy bramy wjazdowej. Jeśli zrobimy ścianki, powierzchnia pod dachem będzie chroniona, np. przed śniegiem, także z boków. Dobrze przemyślany projekt pozwoli nam uzyskać prawdziwą i unikalną ozdobę ogrodu, a nawet go optycznie powiększą – ostatnio coraz bardziej popularne stają się ogrody pionowe. Dodatkowo możemy zyskać miejsce na niejedno spotkanie w gronie przyjaciół i rodziny (samochód zawsze można postawić gdzie indziej)

Na rynku jest wiele gotowych już wiat samochodowych wymagających jedynie samodzielnego złożenia: od wiat drewnianych po stalowe ze szklanym lub akrylowym wypełnieniem.

Ciekawe rozwiązanie gotowej wiaty proponuje firma Robelit. Wiata składa się ze stalowej konstrukcji malowanej proszkowo oraz płyt samonośnych wzmocnionych włóknem szklanym

Koszt całości – bez montażu – to 5000 i już teraz można ją kupić tutaj.

Budowa wiaty na własną rękę.

Dostępne na rynku wiaty nie zawsze muszą odpowiadać naszym wymaganiom. Warto wówczas się zastanowić nad budową wiaty samodzielnie. Zwłaszcza, jeśli ktoś lubi majsterkować. Można w ten sposób sporo zaoszczędzić, a jednocześnie dostosować ją całkowicie do swoich potrzeb i dopasować do swojego ogrodu. I chyba tak właśnie zrobię…. To znaczy projekt. Wykonanie pozostawię Mężowi.

 

Zapisz

Przeczytaj również

Ręczne cięcie szkła bezpiecznego

30 października 2018

9 powodów by wybrać szkło polistyrenowe

Najważniejsza cechą szkła polistyrenowego jest bezpieczeństwo. Choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od naturalnego szkła, prawda jest nieco inna. Poznaj 9 powodów, które przemawiają za zamianą szkła naturalnego na syntetyczne, oferowane przez firmę Robelit. Szkło polistyrenowe –... czytaj więcej »

Language

Robelit Sp z o.o.
ul. Legionów 79
42-200 Częstochowa
tel. +48 (34) 377 42 98
e-mail: info@robelit.pl