jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Właściwości poliwęglanu komorowego

Właściwości poliwęglanu komorowego

02 sierpnia 2017

Jeśli szukacie materiału wytrzymałego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne, łączącego właściwości optyczne i izolacyjne, a przy tym lekkiego, to z pewnością powinniście zainteresować się poliwęglanem komorowym. Jednocześnie jest elastyczny, trudnopalny i odporny na promienie UV, a swoje właściwości zachowuje w zakresie temperatur od -40 do +120 stopni Celsjusza.

Właściwości poliwęglanu komorowego

Poliwęglan komorowy  ma wiele zalet. Dzięki temu doskonale sprawdzi się on zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz. Jest idealny do wykonania zadaszeń nad drzwiami, tarasami, altanami, ogrodów zimowych, wiatami, basenami, stadionami, targowiskami. Można z nich zrobić świetliki dachowe, przystanki autobusowe, wiatrołapy, szklarnie. Można go zastosować do klap dymowych, naświetli, pionowych przeszkleń wypełnień balustrad, okien i drzwi.

W naszych domach czy biurach można go użyć do wykonania ścianek działowych, okładzin ścian, drzwi przesuwnych, różnego rodzaju osłon czy podwieszanych sufitów. Wszystko to dzięki niezwykłym właściwościom, które posiada. A oto one:

Wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz obciążenia zewnętrzne

Poliwęglan komorowy jest niezwykle wytrzymały na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne – jest nawet 250 razy bardziej wytrzymały np. na gradobicie niż szkło. Wartości dotyczące obciążeń znajdziemy w normach budowlanych lub na zapytanie w firmie Robelit.

Sprężystość i elastyczność

Poliwęglan komorowy doskonale można giąć czy formować w łuk. Dzięki temu doskonale sprawdza się jako wypełnienia szklarni czy różnego rodzaju daszków, a także jako zadaszenia czy doświetla łukowe. Minimalny promień gięcia dla płyt poliwęglanowych jednokomorowych obliczamy za pomocą wzoru: 150xgrubość płyty.

Wysoka przepuszczalność światła

Przy płytach bezbarwnych przepuszczalność światła wynosi nawet 82 %, dzięki czemu doskonale sprawdzą się do wykonana doświetleń w halach magazynowych czy produkcyjnych.

Lekkość

Dzięki niewielkiej wadze konstrukcja podtrzymująca zadaszenie także może być lekka: drewniany czy metalowy stelaż doskonale utrzyma poliwęglanowy dach nad altanką czy wiatą.

 

 

Przeczytaj również

Ręczne cięcie szkła bezpiecznego

30 października 2018

9 powodów by wybrać szkło polistyrenowe

Najważniejsza cechą szkła polistyrenowego jest bezpieczeństwo. Choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od naturalnego szkła, prawda jest nieco inna. Poznaj 9 powodów, które przemawiają za zamianą szkła naturalnego na syntetyczne, oferowane przez firmę Robelit. Szkło polistyrenowe –... czytaj więcej »

Language

Robelit Sp z o.o.
ul. Legionów 79
42-200 Częstochowa
tel. +48 (34) 377 42 98
e-mail: info@robelit.pl