jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Zadaszenie nad tarasem - 4 idealne pomysły

Zadaszenie nad tarasem – 4 idealne pomysły

17 maja 2017

, ,

Taras to idealne miejsce na spotkania towarzyskie czy popołudniowy relaks. Niezależnie od tego, czy chcemy na tarasie zrobić otwartą kuchnię czy salon, warto zadbać o to, by jak najlepiej spełniał nasze oczekiwania, a jednocześnie współgrał z naszym domem. Aby cieszyć się nim niezależnie od pogody, pomyślcie o zadaszeniu. O tym, co należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu zadaszenia nad taras, pisałam już jakiś czas temu, a poniżej kilka pomysłów na zadaszenie wraz z najważniejszymi wskazówkami, które, mam nadzieję, pomogą Wam przy wyborze odpowiedniego materiału.

Daszek z płyt profilowanych.

W ofercie firmy Robelit znajduje się wiele rodzajów płyt profilowanych: od najtańszych standardowych poprzez wzmacniane płyty PVC-WHR po płyty profilowane z poliwęglanu litego czy akrylu.

Bezbarwne lub dymione nadadzą naszemu tarasowi unikalnego charakteru, doskonale sprawdzą się na dużych powierzchniach jak i tych mniejszych. Jednocześnie ich montaż jest niezwykle prosty. Wystarczą odpowiednie akcesoria i wkrętarka. Ze względu na niewielką wagę, poradzi z tym sobie jedna osoba.

Przy zachowaniu odpowiedniego spadku, uzyskamy efekt samoczyszczenia.

 Zadaszenie nad tarasem z poliestru

Przy większych powierzchniach ciekawym rozwiązaniem mogą się okazać rulony z poliestru wzmacnianego włóknem szklanym. Dzięki ich długości (30 metrów) unikniemy połączeń między płytami.

Daszki z poliwęglanu komorowego

Poliwęglan komorowy jest przede wszystkim lekki, a przy tym bardzo wytrzymałym materiałem. Montaż daszka jest troszkę bardziej skomplikowany niż z płyt profilowanych. Przede wszystkim należy pamiętać o zamknięciu komór, do czego służą taśmy paraprzepuszczalne i aluminiowe oraz odpowiednie profile. Zarówno płyty jak i akcesoria dostępne są w firmie Robelit.

 

Płyty są dostępne w trzech kolorach (bezbarwne, mlecze oraz dymione) oraz wielkościach (1050×2000, 2100×6000, 2100×7000)

 

Daszek z poliwęglanu litego lub akrylu

Zarówno poliwęglan lity jak i akryl doskonale imitują szkło, są jednak od szkła bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki zastosowaniu poliwęglanu litego czy akrylu możemy uzyskać nowoczesny i estetyczny wygląd na lata. To wszystko dzięki odporności na szkodliwe działanie promieni UV czy innych warunków atmosferycznych.

Mimo wyższej ceny, w porównaniu z innymi produktami, zarówno poliwęglan lity jak i akryl cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

 

Za kilka dni postaram się Wam przybliżyć temat wykonania tych daszków oraz oszacować ich koszt.

 

Zapisz

Przeczytaj również

Ręczne cięcie szkła bezpiecznego

30 października 2018

9 powodów by wybrać szkło polistyrenowe

Najważniejsza cechą szkła polistyrenowego jest bezpieczeństwo. Choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od naturalnego szkła, prawda jest nieco inna. Poznaj 9 powodów, które przemawiają za zamianą szkła naturalnego na syntetyczne, oferowane przez firmę Robelit. Szkło polistyrenowe –... czytaj więcej »

Language

Robelit Sp z o.o.
ul. Legionów 79
42-200 Częstochowa
tel. +48 (34) 377 42 98
e-mail: info@robelit.pl