jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Zamiast altany.... ogrodowe igloo

Zamiast altany…. ogrodowe igloo

02 lipca 2018

A co powiecie na postawienie w swoim ogrodzie igloo? Geometryczna konstrukcja, która swym niezwykłym kształtem przyciągnie spojrzenia gości i sąsiadów, a dla domowników stworzy cudowną przestrzeń do całkowicie dowolnej aranżacji? Ogrodowa bańka może zastąpić zarówno szklarnię, jak i altankę. Doskonale sprawdzi się do zadaszenia niewielkiego basenu czy zapewni chwilę relaksu w ogrodzie nawet w pochmurne dni.

Ostatnio na nasz rynek wkraczają wielkimi krokami gotowe konstrukcje wraz z wypełnieniem gotowych już ogrodowych igloo. Przede wszystkim dzięki swej konstrukcji zapewniają maksymalne naświetlenie przez 365 dni w roku, od pierwszych promieni słonecznych aż po zachód słońca.

ogrodowe igloo Aluminiowy szkielet i wypełnieniu z PVC tworzą konstrukcję odporną na czynniki atmosferyczne, w tym opady oraz promienie UV w dodatku w 100% przejrzystą. Dzięki temu w pełni możemy korzystać z uroku naszego ogrodu:

  • jedząc,
  • czytając,
  • odpoczywając,
  • czy nawet oglądając nocą gwiazdy.

Mówiąc krótko – przykłady zastosowań można mnożyć w nieskończoność.

folie pvc

Wielozadaniowa struktura

Pozwala na oglądanie przestrzeni wokół 360 stopni, jednocześnie chroniąc przed żywiołami. Pomyśl, czy nie chciałeś kiedyś obejrzeć burzy z samego jej środka? Samodzielna budowa takiego igloo wbrew pozorom nie jest niemożliwa.

Po pierwsze: konstrukcja

Konstrukcję do wykonania igloo można zrobić zaróno z aluminium, jak i z drewna. Składa się ona z trójkątów połączonych w hexagony, które po złożeniu utworzą szkielet naszego igloo. Do wypełnienia konstrukcji, zwłaszcza drewnianej, polecam folie PVC lub PET, która nie tylko zapewnia doskonałe warunki do hodowli roślin, ale także jest łatwa w rozłożeniu na geometryczną konstrukcję. Taką folię dostaniemy np. w sklepie internetowym firmy Robelit.

Po drugie wypełnienie

W ofercie firmy Robelit znajdziecie 2 rodzaje folii, które doskonale sprawdzą się przy wypełnieniu ogrodowego igloo. Są to folie PET oraz PVC. Folie PET słusznie kojarzą się z plastikowymi butelkami. Wykonane są z tego samego tworzywa, co popularne plastikowe opakowania. Folie tego typu są przede wszystkim:

  • sztywne,
  • wytrzymałe,
  • trudnozapalne
  • odporne termicznie.

Folie te można łączyć z innymi tworzywami. Są bardzo odporne na przenikanie pary wodnej oraz gazów. Tworzywo sztuczne PET uznawane jest także za przyjazną dla środowiska ze względu na możliwość ponownego przetwarzania, np. na bluzy z polaru.

Folie PVC są bardziej miękkie i elastyczne od opisanych wyżej foli PET, mimo to są wytrzymałe na działania mechaniczne, zapewniają optymalną izolację termiczną oraz absorbują hałas.

Jeżeli szukacie ciekawych sposobów na ożywienie swojego ogrodu być może zainteresuje Was również odpowiedź na pytanie, dlaczego warto mieć inspekt w ogrodzie.

folie pet

Przeczytaj również

Ręczne cięcie szkła bezpiecznego

30 października 2018

9 powodów by wybrać szkło polistyrenowe

Najważniejsza cechą szkła polistyrenowego jest bezpieczeństwo. Choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od naturalnego szkła, prawda jest nieco inna. Poznaj 9 powodów, które przemawiają za zamianą szkła naturalnego na syntetyczne, oferowane przez firmę Robelit. Szkło polistyrenowe –... czytaj więcej »

Language

Robelit Sp z o.o.
ul. Legionów 79
42-200 Częstochowa
tel. +48 (34) 377 42 98
e-mail: info@robelit.pl