jesteś w:   Strona Główna   »   Blog firmowy   »   Zimowa ochrona roślin

Zimowa ochrona roślin

02 października 2017

W okresie zimy naturalną ochroną naszych roślin jest śnieg, który chroni glebę i rośliny przed utratą wilgoci, nadmiernym jej zmrożeniem czy przed zgubnymi skutkami wiatru. W czasie bezśnieżnych zim nasze rośliny w sadach, ogrodach czy nawet na balkonach są całkowicie bezbronne. Zwłaszcza gdy uprawiamy rośliny z cieplejszych stref. Rośliny uprawiane w doniczkach możemy ukryć na okres zimy do zamkniętych pomieszczeń, jednak tych sadzonych w gruncie nie możemy przenieść. Szczególnie przydatne wówczas okazują się zimowe agrowłókniny oraz zimowe kaptury ochronne.

Agrowłóknina zimowa AGROTERM

Agrowłóknina zimowa do ochrony roślin przed niskimi temperaturami i wiatrem posiada gramaturę na poziomie od 30 do 50 g/m2 oraz biały kolor. Są przeznaczone przede wszystkim do ochrony roślin małoodpornych na mrozy, takich jak iglaki, róże, winorośle, rododendrony czy rośliny egzotyczne. Agrowłóknina zimowa doskonale sprawdzi się także do osłony zimujących warzyw takich jak pietruszka czy szpinak.
Okrycie z agrowłókniny AGROTERM jest lekkie, częściowo przepuszcza wilgoć, powietrze i światło, co czyni ją niezastąpioną szczególnie przy okrywaniu przed zimą roślin zimozielonych. Rośliny otulamy szczelnie, ale luźno z góry do dołu i mocujemy osłonę, np. sznurkiem. Rośliny należy okryć dopiero po pierwszych przymrozkach. Zbyt wczesne założenie osłon może zaszkodzić, gdyż opóźni przejście roślin w stan spoczynku. Przy dużych mrozach, można zastosować dodatkową warstwę ochronną, jednak należy pamiętać, aby ją zdjąć, gdy tylko mróz zelżeje.

Zimowe kaptury ochronne

Do ochrony naszych roślin doskonale sprawdzą się także kaptury ochronne, które są znacznie łatwiejsze w użyciu. Wykonane są z agrowłókniny zimowej i dodatkowo ozdobione kolorowymi nadrukami, które dodadzą uroku naszym ogrodom przy szarej, bezśnieżnej aurze. Przy wyborze kapturów ochronnych warto zwrócić uwagę na ich rozmiar. Lepiej jest wybrać te większe, aby przy otulaniu naszych roślin nie połamać gałązek. Kupując zimowe kaptury ochronne na rośliny warto też zwrócić uwagę czy są one odpowiednio zszyte i czy będą trwałe na szwach. Dużym ułatwieniem będzie także sznurek przy dole kaptura, który pozwoli u podnóża krzewu ściągnąć tkaninę. Dzięki temu kaptur nie spadnie nawet przy silnym podmuchu wiatru bez konieczności stosowania kamieni, dodatkowego sznurka czy innych zaczepów.

Zarówno agrowłóknina jak i kaptury ochronne mogą służyć nam przez kilka sezonów – należy je wysuszyć, złożyć i przechowywać w suchym pomieszczeniu.

Przeczytaj również

Ręczne cięcie szkła bezpiecznego

30 października 2018

9 powodów by wybrać szkło polistyrenowe

Najważniejsza cechą szkła polistyrenowego jest bezpieczeństwo. Choć na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od naturalnego szkła, prawda jest nieco inna. Poznaj 9 powodów, które przemawiają za zamianą szkła naturalnego na syntetyczne, oferowane przez firmę Robelit. Szkło polistyrenowe –... czytaj więcej »

Language

Robelit Sp z o.o.
ul. Legionów 79
42-200 Częstochowa
tel. +48 (34) 377 42 98
e-mail: info@robelit.pl