Popularne i szeroko dostępne daszki nad drzwi i markizy balkonowe nie zawsze odpowiadają naszym indywidualnym wymaganiom. Oryginalne elewacje domów, niestandardowe wielkości drzwi i okien wymagają równie niestandardowego podejścia do projektu zadaszeń. Aby taka konstrukcja dobrze się prezentowała - czy w bloku czy też w domu jednorodzinnym - nie powinna odbiegać od stylistyki budynku oraz współgrać z kolorystyką i detalami elewacji.
Zadaszenia drzwi i balkonów
Promienie słoneczne, padający deszcz czy śnieg chociaż nie od razu zaszkodzą drzwiom to jednak wpłyną na ich żywotność i gwarancję. Jeżeli planujesz montaż daszka, według konkretnej specyfikacji, to warto rozważyć wybór zadaszenia poliwęglanowego. Zarówno poliwęglan lity jak i poliwęglan komorowy - jest najczęściej wybieranym materiałem do tego typu realizacji, i to nie tylko ze względu na cenę, ale i szereg innych korzyści. Poliwęglan nie wymaga konserwacji, przepuszcza promienie słoneczne (zatrzymując promieniowanie UV) i stanowi solidny budulec na lata. Trwała konstrukcja zadaszenia balkonów jest ważna zwłaszcza na wyższych piętrach, na których daszki bardziej są narażone na uszkodzenia. Profesjonalne zadaszenie nie tylko dobrze będzie się prezentować, ale podniesie wartość domu i komfort naszych codziennych przydomowych aktywności.
Szukaj po wymiarach
Nietypowe wymiary są jedną z głównych przesłanek poszukiwań niestandardowego zadaszenia. Wstępną wycenę naszego projektu uzyskamy dzięki kalkulatorom online (np. https://www.robelit.pl/zadaszenia-niestandardowe-120.html), ale zaleca się bezpośrednie konsultacje. Wytyczne bowiem dla montażu uwzględniają wiele składowych takich jak: materiał i kolor konstrukcji, rodzaj i kolor wypełnienia czy też dodatkowe funkcje jak np. oświetlenie LED. Fachowa porada okaże się niezbędna także przy akcesoriach wykańczających konstrukcje, ponieważ istotny jest nie tylko dobór materiału, ale także właściwy jego montaż. Dzięki konsultacji unikniemy błędów monterskich typu gromadzenie wody w komorach czy tzw. ,,strzelanie" płyt.
Zadaszenia z poliwęglanu – czym się cechują?
Każda gramatura płyt z poliwęglanu - stosowana do dowolnego rodzaju zadaszeń, posiada filtr UV. Zyskujemy zatem nie tylko dobrze oświetlone, ale i bezpieczne dla zdrowia wnętrze. Poliwęglan wyglądem przypomina szkło, ale w użytkowaniu jest lżejszy i odporniejszy na uderzenia. Płyty można docinać i łączyć do dowolnie wskazanej szerokości konstrukcji. Powszechnie dostępna kolorystyka to biel, brąz i przezroczystość. Pozytywne opinie użytkowników poliwęglan zawdzięcza swojej imponującej trwałości i szerokiemu zastosowaniu.
Daszek z poliwęglanu – dlaczego warto się zdecydować?
Daszek z poliwęglanu (jako bezpieczniejsza alternatywa dla szkła) ochroni nas przed niekorzystną pogodą i zabezpieczy ogrodowe meble. Poliwęglan na taras to również niska waga i względna lekkość zadaszenia, która nada budynkowi nowoczesności bez konieczności murowania czy używania dachówek. Pamiętajmy, że nieprzepuszczające światła zadaszenie zaciemnia wnętrze mieszkań. Poza estetyką i wpasowaniem daszka w architekturę domu, poliwęglan ma jeszcze jedną ważną cechę jest materiałem trudnopalnym, czyli zmniejszającym ryzyko pożaru.
Zadaszenie balkonu sposobem na każdą pogodę
Nie każdy może cieszyć się komfortem wypoczynku we własnym ogrodzie, ale wielu z nas posiada balkon. Pomysłowe zagospodarowanie tej niewielkiej przestrzeni szybko zaprocentuje. Profile zadaszenia przytwierdzimy nie tylko do ścian, ale i do wyższej kondygnacji. Wypełnienie jej poliwęglanem (lub akrylem) sprawi, że zyskamy dodatkową przestrzeń - przytulną strefę relaksu - prywatne miejsce wypoczynku tłumiące gwar ulicy. Taka zabudowa nie tylko ociepli mieszkanie, ale zabezpieczy nas przez potencjalnym włamaniem i zwiększy bezpieczeństwo dzieci.
Pielęgnacja daszków z poliwęglanu
Daszki z poliwęglanu nie wymagają specjalnej konserwacji a jedynie wody z roztworem mydlanym i miękkiej gąbki. Przy czyszczeniu należy zachować ostrożność, dlatego myjkę ciśnieniową lepiej zamienić na wąż ogrodowy.