O firmie

"Z produktami Robelit bezpiecznie" – to nie tylko hasło, ale i codzienna praca, dzięki której firma Robelit jest ceniona i rozpoznawalna na rynku. To praca, której owoce zbieramy już od 21 lipca 1993 roku, czyli od dnia w którym firma została założona. 

Marka Robelit powstała na bazie firmy Billdecor istniejącej od 1988 roku, której właścicielem był Ireneusz Bill. Spółkę Robelit zawiązano w oparciu o kapitał polski i zagraniczny, obecnie Spółka podsiada 100% kapitału polskiego. 

W pierwszych latach działalności firma dostarczała wszelkiego rodzaju materiały z tworzyw sztucznych dystrybuując produkty budowlane i wykończeniowe wiodących światowych producentów. Spółka jako pierwszy podmiot w Polsce uzyskała aprobatę techniczną ITB na płyty komorowe z poliwęglanu, a następnie na płyty akrylowe. Firma mocno wsłuchiwała się w potrzeby klientów, dlatego szybko zaczęła dostarczać materiały na przejrzyste ekrany akustyczne. W związku ze zmianą polityki sprzedaży obsługa tego rynku została przekazana spółce Calvero Spółka Komandytowa od roku 1995 roku. 

Historia współpracy z partnerami sięga nawet kilkudziesięciu lat. Dobre stosunki z dostawcami i odbiorcami opierają się na wzajemnym zaufaniu i lojalności. Zasady współpracy dopełniają umowy handlowe. Komfort działania i bezpieczeństwo naszych klientów wypływa z troski firmy o wysoką jakość produktów i serwisu. Jako bezpośredni dostawca dla inwestorów i firm budowlanych, towarzyszymy poniekąd sukcesom ich przedsięwzięć inwestycyjnych. 

Wraz ze zmianami zachodzącymi w otoczeniu, zmieniają się wymagania i potrzeby klientów, dlatego wychodząc im naprzeciw stale poszerzamy swoją ofertę, zmieniamy wzory oraz kolorystykę dostarczanych towarów. Zmiany te znalazły swoje odzwierciedlenie również w liftingu wizerunkowym marki. Redesign znaku graficznego odświeżył komunikację wizualną i zwiększył potencjał marki. Atrakcyjniejsza prezentacja asortymentu, w tym także na materiałach ekspozycyjnych, przyciągnęła nowych odbiorców i pogłębiła więź z dotychczasowymi. 

                                                            

Budowanie długotrwałych relacji z partnerami, poprzez chociażby przeprowadzanie szkoleń dla sprzedawców czy wizyty w punktach sprzedaży, zaowocowało współpracą z ponad 30 dostawcami i kontaktem z ponad 1300 aktywnych klientów. Dzięki stabilnym warunkom zatrudnienia i niestandardowym benefitom około pięćdziesięciu pracowników związało z nami swoją ścieżkę kariery. Liczba ich sukcesywnie wzrasta co przekłada się na rozwój firmowych standardów i wdrażanie nowych inicjatyw. 

Wizją firmy Robelit jest bycie wiarygodnym i odpowiedzialnym partnerem biznesowym postrzeganym jako lojalny dostawca szerokiej gamy produktów, a także wiodący dystrybutor materiałów wykończeniowych z tworzyw sztucznych dla budownictwa. 

W 2022 roku spółka kupiła firmę Calvero - producenta daszków i zadaszeń. Decyzja zakupu wpisała się w wizję firmy, aby zwiększyć dynamizm jej działań i lepiej odpowiadać na wzrastające wymagania klientów. Ufamy, że krok ten umocni naszą pozycję na rynku i przyczyni się do wzrostu wartości firmy. 

Marka Robelit jest identyfikowana z materiałami, które oferuje. Bywa, że niezależnie od rodzaju surowca stosowanego w produktach, klienci chcą kupić „kawałek Robelitu”.

 

Kalendarium wydarzeń:

1993 – powołanie spółki

1995 – obsługa pierwszych marketów w Polsce

1996 – dostawa płyt akrylowych na pierwsze w Polsce przejrzyste ekrany akustyczne

1997 – intensywny rozwój firmy, implantacja oferty do powstających w Polsce sieci marketów budowlanych

1998 – przeniesienie siedziby z Poraja do Częstochowy

2001 – powiększenie powierzchni magazynowej - zakup dodatkowej powierzchni magazynowej w Częstochowie

2016 – odświeżenie wizerunku firmy

2017 – zmiany własnościowe – 100% kapitału polskiego

2022 – zakup firmy PHUP Calvero – produkcja daszków i zadaszeń 2022 – obsługa marketów: Bricoman, Bricomarche, Leroy Merlin, Grupa PSB (Mrówka, Hurt, Profi), Majster ABC, Greinplast Plus, Patio Color, a także do kilkuset hurtowni i firm wykonawczych na terenie kraju. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl