Pokaż filtry
Schowaj filtry

Agrotkaniny - akcesoria
Agrotkanina to materiał, który przyda się w niejednym ogrodzie. Z jego użyciem można poprawić warunki rozwoju roślin, ochronić je przed zmianami temperatur, zahamować odprowadzanie wody z gleby, a także – co najważniejsze – zablokować wzrost chwastów. Aby agrotkanina mogła skutecznie spełniać swoją funkcję, należy jednak zadbać o odpowiedni montaż. W tym celu przydadzą się m.in. szpilki, kołki do agrotkaniny oraz uchwyty do agrowłókniny. Tego typu dodatki można znaleźć w ofercie sklepu Robelit.

Jak działa agrotkanina i dlaczego warto w nią inwestować?

Agrotkanina to produkt polecany w praktycznie każdym ogrodzie. Układa się ją bezpośrednio na glebie, aby chronić podłoże przed przymrozkami i chwastami, a dodatkowo zapewnić sprawne odprowadzanie wody. Przy odpowiednim montażu jest ona ciężka do zauważenia – zwłaszcza po przykryciu materiału kamykami lub korą. Tego typu produkty przydają się w różnych miejscach, niezależnie od tego, czy jest to szklarnia, ogródek z warzywami, czy mała działka.

Podstawowym zadaniem agrotkaniny jest zapobieganie rozwojowi chwastów. Dzięki temu rośliny rosną w zdrowych, korzystnych warunkach – ponadto można w ten sposób znacznie ograniczyć ilość pracy w ogrodzie. Wystarczy jedynie zadbać o właściwy dobór materiału przed sadzeniem, by ten mógł chronić sadzonki przez cały rok. Agrotkaninę warto ułożyć pod ściółkowanie drzew i krzewów owocowych, a także sadzenie warzyw oraz owoców sezonowych. Do poprawnego montażu potrzebne są jednak akcesoria, takie jak kołki mocujące do agrotkaniny. Z ich użyciem można utrzymać materiał w stałej pozycji nawet przy zmiennych warunkach.

Jak wygląda poprawny montaż agrotkaniny?

Przed zastanowieniem się, jakie kołki do agrotkaniny wybrać, jak często stawiać kołki do agrowłókniny, co ile je układać i jak tworzyć zakładki, warto przygotować się do montażu. Pierwszym krokiem powinno być zadbanie o aktualny stan gleby. Należy wyeliminować wszelkie chwasty, aby nie zostały przykryte materiałem – następny krok to rozdrobnienie gleby z użyciem grabi ogrodowych.

Dopiero po takim przygotowaniu należy zabrać się za uchwyty do agrowłókniny i montaż całości. Materiał powinien ułożony być na zakładki – instrukcję można znaleźć na opakowaniu produktu. Aby zwiększyć wytrzymałość, można postawić na większe zakładki, np. 15 cm.

Jakie akcesoria są potrzebne do montażu agrotkaniny?

Aby poprawnie zamontować włókninę w ogrodzie, potrzebne są m.in. specjalne kołki do mocowania agrowłókniny. Pomagają one utrzymać materiał w stabilnej pozycji i hamują jego przesuwanie się nawet w razie złych warunków pogodowych. W naszej ofercie dostępne są kołki do agrotkaniny 20 cm.

Czy montaż agrotkaniny to trudne zadanie?

Montaż tego typu materiałów nie musi być trudny to proste zadanie – wystarczy postawić na odpowiednie akcesoria, takie jak kołki do agrowłókniny czy agrotkaniny. Aby znaleźć najlepsze produkty do ogrodu, warto zapoznać się z ofertą sklepu Robelit.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl