Pokaż filtry
Schowaj filtry

Akryl PMMA Pleksa
Płyty z akrylu (nazywane również pleksi) to najpopularniejsze tworzywo skutecznie zastępujące szkło naturalne, wykorzystywane do przeszkleń dużych połaci dachów, przekryć dachowych, tuneli, ekranów ochronnych, reklam, neonów itp. Pleksa charakteryzują się gładką powierzchnią, małą wagą, bardzo dobrą izolacyjnością akustyczną. Płyta pleksi jest z natury odporna na promieniowanie UV oraz czynniki nieorganiczne takie jak kwasy, zasady, sole. Ponadto płyty z akrylu są łatwe w obróbce, odporne na procesy starzenia, nie kruszeją.

AKRYL 1250X2050/8MM BEZBARWNY Q AKRYL 1250X2050/8MM BEZBARWNY Q
Producent: Robelit
Cena: 615,00 zł 899,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
AKRYL 2050X3050/10MM BEZBARWNY AKRYL 2050X3050/10MM BEZBARWNY
Producent: Robelit
Cena: 1 874,00 zł 2 739,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
AKRYL 2050X3050/6MM BEZBARWNY AKRYL 2050X3050/6MM BEZBARWNY
Producent: Robelit
Cena: 1 125,00 zł 1 644,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja

Płyty akrylowe (płyty pleksi) to najpopularniejsze tworzywo, które skutecznie zastępuje szkło naturalne. Pleksa przezroczysta jest często wykorzystywana do tworzenia przeszkleń dużych połaci dachów, ale nie tylko. Produkty z tej kategorii charakteryzują się gładką powierzchnią, wysoką izolacyjnością akustyczną, oraz niską wagą. Oprócz tego są odporne na promieniowanie UV, a także czynniki nieorganiczne takie jak zasady, sole i kwasy. To materiał praktyczny, odporny na procesy starzenia, łatwy w obróbce. W naszej ofercie znajdą Państwo duży wybór wysokiej jakości płyt z akrylu m.in. pleksa na dach, pleksa na taras, a także pleksi na drzwi i pleksi na balkon.

Płyty z akrylu — zakres zastosowań

 • Wykorzystywane jako przeszklenia dużych i małych połaci dachów (pleksa na dach).
 • Montowane jako przekrycia dachowe, tunele i ekrany ochronne.
 • Stosowane w formie przeszkleń powierzchni reklamowych i neonów.
 • Używane jako obudowy oraz pokrywy maszyn.
 • Często pełnią funkcję przeszkleń obrazów, drzwi, czy okien (pleksa przezroczysta)
 • Są częścią obudów i pokryw maszyn, przeszkleń gablot sklepowych, oraz ekranów akustycznych.
 • Czasem płyty akrylowe są stosowane do tworzenia ścianek działowych.

Najważniejsze cechy płyt akrylowych

Najważniejsza cecha płyty z akrylu to jej wysoka odporność na promieniowanie UV, oraz działanie czynników nieorganicznych: kwasów, zasad i soli. Oprócz tego płyta pleksi jest wytrzymała na procesy starzenia - nie ulega żółknięciu. Kolejną zaletą PMMA Pleksa jest bez wątpienia ogromna łatwość obróbki materiału. Docenia się go w przemyśle, budownictwie oraz sektorze prywatnym za wyjątkową lekkość, gładką powierzchnię, oraz dobrą izolację akustyczną.

Poza płytami akrylowymi, w naszej ofercie dostępny jest również niezawodny i trwały poliwęglan lity.

Top 3: polecane płyty akrylowe z naszej oferty

 1. Akryl 1250x2050/6 mm, bezbarwny – bezbarwna płyta akryl o litej strukturze i grubości 6 mm. Jej masa wynosi 7.14 kg na m2.
 2. Akryl 1250x2050/8 mm, bezbarwny – model bezbarwny, o litej strukturze i grubości 8 mm. Wysoka jakość i optymalna wielkość produktu.
 3. Akryl 2050x3050/2 mm, bezbarwny – tworzywo o niskiej masie 2.38 kg na m2 oraz grubości 2 mm. Bezbarwne, może być cięte nawet za pomocą nożyka do laminatów.

Pleksa przezroczysta dostępna w ofercie Robelit

W tej kategorii oferujemy przezroczystą płytę pleksi występującą w różnych rozmiarach. Pleksa występuje w następujących wariantach grubości: 2 mm, 3 mm, 4 mm, 5 mm, 6 mm, 8 mm i 10 mm. Pleksa na dach, taras, balkon i do innych zastosowań występuje w dwóch wariantach szerokości, mianowicie 1250 mm i 2050 mm. Z kolei długość wynosi 2050 mm lub 3050 mm. Szeroki wybór rozmiarów sprawia, że dopasowanie odpowiedniej pleksi przezroczystej do konkretnego zastosowania nie stanowi żadnego problemu.

Płyta pleksi – dodatkowe informacje

Pleksa przezroczysta wykonana z akrylu jest materiałem niezwykle łatwym w obróbce. Płyty akrylowe mogą być z powodzeniem polerowane zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Polerowanie odbywa się przy użyciu filcu, zamszu lub specjalnego płynu polerskiego. Cięcie płyty typu pleksa nie wymaga wykorzystywania profesjonalnych narzędzi. Pleksi do grubości 3 mm może być z powodzeniem przecinana za pomocą standardowego noża przeznaczonego do laminatów. Po wykonaniu przecięcia w wyznaczonym miejscu płytę należy przełamać. Miejsca przecięcia (krawędzie) są matowe, jednak wystarczy wypolerować je przy użyciu papieru ściernego.

 

Pleksa o grubości powyżej 3 mm może być z powodzeniem cięta przy użyciu piły tarczowej wykorzystywanej do przecinania elementów metalowych. Do precyzyjnego cięcia najlepiej wykorzystać piły wykonane ze stali szybkotnącej, które z łatwością przecinają nawet najgrubsze płyty pleksi. Dla uzyskania efektu gładkich krawędzi należy użyć papieru ściernego o wysokiej gradacji.

Dlaczego warto robić zakupy w sklepie Robelit? 

Asortyment sklepu Robelit to szeroki wybór sprawdzonych, bezpiecznych produktów. Jesteśmy marką rozpoznawalną na rynku, gwarantującą swoim klientom wysoki standard obsługi. Oferujemy szybką wysyłkę, a przy każdym produkcie znajdą Państwo przewidywany czas dostawy. Nasze płyty akrylowe (pleksa) wyróżniają się świetnymi parametrami. Poza tym są dostępne w wielu wariantach, różniących się m.in. pod względem grubości, masy i wymiarów.

Poza płytami akrylowymi, w naszej ofercie dostępny jest również niezawodny i trwały poliwęglan lity.

Pomoc specjalistów Robelit

W razie pytań dotyczących płyt akrylowych lub innych produktów dostępnych w asortymencie naszego sklepu zachęcamy do kontaktu. Doświadczeni doradcy z chęcią pomogą w wyborze płyt typu pleksa dopasowanych do konkretnych zastosowań. W zakładce kontakt znajdują się dane kontaktowe do doradców technicznych i specjalistów zajmujących się obsługą inwestycji. Wszystkie złożone zamówienia realizujemy w najkrótszym możliwym terminie. Towar jest bezpiecznie zapakowany, dzięki czemu dociera na miejsce dostawy w nienaruszonym stanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl