Pokaż filtry
Schowaj filtry

Izolacja pozioma
Izolacja pozioma to skuteczne zabezpieczenie chroniące przed wilgocią kapilarną. Prawidłowo wykonana izolacja pozioma fundamentu uniemożliwia przenikanie wilgoci z gruntu. Stanowi szczelną barierę charakteryzującą się nie tylko wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne (w tym rozdarcia i przetarcia), ale również na różnego rodzaju chemikalia. Dodatkowo, nawet po wielu latach zachowuje pierwotne właściwości i nie ulega rozkładowi. Izolacja pozioma fundamentów zabezpiecza zarówno ściany, jak i mury. W praktyce oznacza to, że ryzyko rozwoju grzybów lub pleśni spowodowane przenikaniem wilgoci kapilarnej, jest ograniczone praktycznie do zera. Asortyment naszego sklepu obejmuje folie fundamentowe wyróżniające się łatwym i bezproblemowym montażem, nawet w trudno dostępnych miejscach. 

IZOLACJA POZIOMA 1MM 0,3X25MB IZOLACJA POZIOMA 1MM 0,3X25MB
Producent: Robelit
Cena: 57,00 zł 104,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
IZOLACJA POZIOMA 1MM 0,4X25MB IZOLACJA POZIOMA 1MM 0,4X25MB
Producent: Robelit
Cena: 79,00 zł 129,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
IZOLACJA POZIOMA 1MM 0,5X25MB IZOLACJA POZIOMA 1MM 0,5X25MB
Producent: Robelit
Cena: 100,00 zł 154,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Izolacja pozioma fundamentów - podstawowe informacje

Skuteczne zabezpieczenie fundamentów przed wilgocią kapilarną jest jednym z kluczowych aspektów decydujących o trwałości budynku. Nawet w przypadku wysokiego poziomu wilgoci w gruncie, prawidłowo wykonana izolacja pozioma posadzki jest skutecznym zabezpieczeniem gwarantującym ochronę ścian i murów przed zawilgoceniem. Zbyt wysoki poziom wilgoci działa destrukcyjnie nie tylko na konstrukcję budynku, ale również na materiały wykończeniowe. To główna przyczyna występowania tak zwanej korozji biologicznej i chemicznej. Warto także dodać, że nieprawidłowo wykonana pozioma izolacja fundamentów stanowi zagrożenie dla kondygnacji powyżej parteru.

Izolacja pozioma fundamentu - produkty dostępne w asortymencie

W tej kategorii oferujemy folie przeznaczone do izolacji fundamentów wykonane z polietylenu, który charakteryzuje się niską gęstością (LDPE). Dodatkowo, mają one obustronne wytłoczenia, które kształtem przypominają romby. Oferujemy folie o długości 25 mb (metrów bieżących) nawinięte na rolki. Poszczególne wersje różnią się od siebie m.in. grubością. W tej sekcji oferujemy folie fundamentowe, których wymiary odpowiadają standardowym szerokościom murów, ścian i fundamentów. Dostępna jest izolacja pozioma o grubości 0,28 mm i 1 mm. Proponujemy warianty wyróżniające się szerokością 250 mm, 280 mm, 300 mm, 365 mm, 400 mm i 500 mm. Szeroki asortyment sprawia, że wybór folii dopasowanej do konkretnego budynku nie stanowi żadnego problemu. Najszersze folie doskonale sprawdzają się w przypadku wielkopowierzchniowych budynków. Z kolei węższe idealnie nadają się do skutecznego zabezpieczenia fundamentów domów jednorodzinnych i wielorodzinnych przed wilgocią kapilarną. W razie pytań dotyczących izolacji poziomej fundamentów, zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego z naszymi doświadczonymi doradcami. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl