Szklenie drzwi – dlaczego wybrać ornamentowe formatki z polistyrenu?

Szklenie drzwi – dlaczego wybrać ornamentowe formatki z polistyrenu?

Szklenie drzwi ma na celu zapewnić przepływ światła do pomieszczeń bez okien. Obecnie do wykonywania przejrzystych elementów drzwi dostępny jest cały szereg materiałów, w tym także płyty ze szkła syntetycznego wykonane z polistyrenu. Szkło z polistyrenu coraz częściej stosuje się zamiast tradycyjnego szkła. Szyby do drzwi z polistyrenu produkuje się w postaci bezbarwnych lub też kolorowych płyt o ornamentowej powierzchni.

 

 

Czym charakteryzuje się polistyren?

Przede wszystkim produkt ten jest bezpieczniejszy w użytkowaniu niż szkło tradycyjne, a to dlatego, że pomimo iż tłucze się przy mocniejszym uderzeniu to nie powstają ostre krawędzie. Poza tym szklenie drzwi z użyciem polistyrenu cechuje się:

  • wysoką przeźroczystością
  • łatwością obróbki i konserwacji
  • niską wagą

Zastosowanie polistyrenu w życiu codziennym

Szkło z polistyrenu to produkt o szerokim zastosowaniu. Formatki ornamentowe (wzorzyste) używa się do wykonywania przeszkleń drzwi wewnętrznych, szklenia mebli, osłon a także kloszy oświetleniowych. Poza tym znajduje on swoje zastosowanie również w tworzeniu podwieszanych sufitów czy rastrów sufitowych, a także jako szklenie kabin prysznicowych. Szkło gładkie z polistyrenu dotychczas najczęściej stosowane było do szklenia obrazów, gablot, plansz reklamowych. Od zeszłego roku szkło gładkie z polistyrenu jest najczęściej wykorzystywane jako osłony kas i lad sklepowych.

Polistyrenowe formatki do drzwi – co to takiego?

Formatki do drzwi to gotowe elementy, które stanowią alternatywę dla prawdziwego szkła. Dzięki swoim licznym zaletom zyskują one coraz bardziej na popularności. Produkty te są niezwykle dekoracyjne, ale również funkcjonalne, a wpływa na to bogactwo ich wzorów. Same formatki do drzwi zwane są inaczej płycinami. Posiadają one różne rozmiary i są proste w obróbce, a to kolejna zaleta, która stawia je na pozycji wygranej w rankingu ze szkłem.  Formatki do drzwi są poza tym znacznie bezpieczniejsze od tradycyjnego szkła. Gdy pękną nie rozpadają się w drobny mak – czego nie można powiedzieć o szkle, które bardzo często powoduje skaleczenia swoimi ostrymi krawędziami. I na koniec dodatkowy plus - polistyrenowe formatki do drzwi są dużo lżejsze niż szkło.

Czy formatki do drzwi z polistyrenu to dobry wybór?

Zdecydowanie tak. Poza tym, że na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od zwykłego szkła, posiadają również szeroką ofertę wzorów i kolorów. Dzięki temu można dopasować je do każdego wnętrza i designu. Szyby do drzwi z polistyrenu nie są przeznaczone do użytku zewnętrznego, o czym należy pamiętać, decydując się na zakup tego właśnie produktu. Choć lista ich zalet nie ma końca, nie są one odporne na działanie czynników atmosferycznych – niskie temperatury oraz silne promienie słoneczne (mogą zżółknąć) . To jedyny minus tego doskonałego produktu. Poza tym, polistyrenowe formatki do drzwi nie wymagają konserwacji, a do utrzymania ich w czystości wystarczy ciepła woda z płatkami mydlanymi i miękka szmatka. Należy jednak pamiętać, by nie używać w tym celu środków czyszczących takich jak mleczka, ponieważ mogą one wpłynąć niekorzystnie na powierzchnię materiału.

 

Drzwi ze szkłem z polistyrenu

 

Dekoracja, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo!

Jak już wiadomo, przeszklenia ze szkła syntetycznego stosuje się jako funkcjonalne i zarazem dekoracyjne elementy drzwi wewnętrznych. Doskonale spełniają swoją rolę zwłaszcza w lokalach mieszkalnych, w których przebywają dzieci. Zwiększają bezpieczeństwo najmłodszych nie narażając ich na skaleczenia, służą jako elementy wymienne dla stłuczonej szyby w drzwiach oraz jako dekoracyjne przepuszczające światło ścianki działowe. Jest to zatem produkt godny zakupu i wart swojej ceny.

 

Sprawdź również:

- szkło z polistyrenu

- antyrefleks 

- formatki do drzwi

- szkło syntetyczne ornamentowe

- szkło syntetyczne gładkie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl