Czas zbiorów

Czas zbiorów

Kto z nas nie lubi pomidorów. Są zdrowe, niskokaloryczne, a przede wszystkim są głównym źródłem likopenu, związku który obniża ryzyko zawału i miażdżycy oraz opóźnia proces starzenia się. A nic tak nie cieszy jak własnoręcznie wyhodowane warzywa. Wystarczy zaangażowanie i cierpliwość, aby już w czerwcu cieszyć się wspaniałym smakiem i zapachem, który pamiętamy z lat dziecinnych.

Pomidory można hodować we własnym ogródku. Pomidory kochają ciepło i wilgoć, a te warunki zapewnia im szklarnia, szkło czy poliwęglan powoduje w jej wnętrzu specyficzny mikroklimat, który sprzyja wzrostowi roślin. Wówczas są bardziej czerwone i dojrzalsze, podczas gdy te w ogródku zaczynają się dopiero rumienić.

Oczywiście nie można także zapominać o ogórkach. Te siejemy, gdy temperatura w szklarni osiągnie ok. 20 stopni. Pamiętajmy, by w przypadku ogórków nie zapomnieć o tyczkach zawieszonych na suficie, po których pędy będą mogły wspinać się w górę. Dzięki temu szybciej będziemy się cieszyć pierwszymi zbiorami.

Ponadto rośliny hodowane w szklarniach rzadziej chorują na choroby grzybowe niż te rosnące pod gołym niebem. Nie są więc konieczne opryski.

Dobrze zbudowana, zabezpieczona szklarnia, pozwala na maksymalne wykorzystanie promieni słonecznych. Szklarnię watro wybudować jesienią, zwłaszcza że pod uprawę roślin należy także przygotować glebę. Wówczas już w połowie lutego możemy zacząć wysiew nasion odpornych na chłody, a pierwszą sałatą czy rzodkiewką będziemy się cieszyć nawet sześć -siedem tygodni wcześniej niż w ogrodzie. Można oczywiście zbudować szklarnię samemu, jednak o wiele prościej jest kupić gotową, np. firmy Robelit.

Gotowe szklarnie są bardzo wygodne w użyciu. Dobra szklarnia powinna być odporna na uderzenia i zmieniające się warunki atmosferyczne, a wytrzymałość płyt komorowych z poliwęglanu, które stosowane są do budowy szklarni Robelit wynosi od –40°C do +120°C, płyty te charakteryzują się także odpornością na promienie UV oraz gradobicie. Ponadto nietłukące się płyty z poliwęglanu komorowego mają lepszą izolację termiczną niż szkło. W ofercie firmy Robelit dostępne są szklarnie w kilku kształtach i różnych rozmiarach, każda do samodzielnego montażu, który przypomina rozkładanie namiotu.

Wybór zależy tylko od nas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl