Dlaczego zadaszenie nad tarasem z przejrzystych płyt profilowanych to świetny pomysł?

Dlaczego zadaszenie nad tarasem z przejrzystych płyt profilowanych to świetny pomysł?

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że do życia niezbędne jest słońce. Dobroczynnej mocy słońca doświadczamy wszyscy. Doskonale wpływa choćby na nasz układ nerwowy, odpornościowy, czy skórę. Dzięki słońcu czujemy przypływ energii, jesteśmy szczęśliwsi, szybciej się relaksujemy, lepiej radzimy sobie ze stresem. Jesteśmy spragnieni słońca i nic w tym dziwnego, gdyż średnia roczna liczba godzin słonecznych w naszym kraju w ciągu całego wynosi ok. 1600. Oznacza to, że w ciągu dnia słońce pojawia się na jakieś 4,5 godziny. Warto więc czerpać go jak najwięcej.

Wszystkimi zaletami słońca możemy cieszyć się np. na tarasach i pergolach znajdujących się przy naszych domach. A przy odpowiedniej aranżacji, możemy łapać promienie słońca już od wczesnej wiosny aż do później jesieni. Zwłaszcza gdy zdecydujemy się na zadaszenie z płyt bezbarwnych. Nawet jeśli kochamy nasze patio czy taras, podczas pochmurnych dni niekoniecznie możemy się nimi cieszyć.

Bezbarwne płyty profilowane

Pozwalają czerpać każdą ilość promieni słonecznych, nawet podczas kapryśnej aury. Bezbarwne płyty – w odróżnieniu od przydymianych -umożliwiają maksymalne nasłonecznienie naszych tarasów a jednocześnie ochronią nas i nasze meble przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych (płyty profilowane firmy Robelit chronią przed promieniowaniem UV) czy deszczem.

Zadaszenie wykonane z płyt bezbarwnych nie zacieni ani naszego tarasu, ani wnętrz naszego domu.
Dodatkowo pozwoli bezkarnie wylegiwać się w słońcu minimalizując ryzyko poparzeń słonecznych, gdyż przepuści jedynie światło zatrzymując przy tym szkodliwe promienie UV. Dzięki bezbarwnym płytom profilowanym uzyskamy estetyczną konstrukcję, która nie „obciąży” wizualnie naszego domu. Jednocześnie podczas letnich nocy, bezbarwne płyty nie przysłonią nam rozgwieżdżonego nieba.

Płyty bezbarwne doskonale wpasują się w domy o jasnej elewacji lub wykończonych jasnym drewnem czy stalom. Pamiętajcie, że bezbarwne poszycie wyda się znacznie lżejsze i bardziej estetyczne od tych kolorowych czy nawet przydymianych.

Aby kupić bezbarwne płyty profilowane, zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Robelit:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl