Modne kolory zadaszenia w małej architekturze ogrodowej

Modne kolory zadaszenia w małej architekturze ogrodowej

Mała architektura ogrodowa to nic innego, jak niewielkie obiekty w ogrodzie i wokół domu, które zwiększają jego funkcjonalność oraz go upiększają – zaliczamy do niej m.in. altany, wiaty, pergole, które pozwalają na komfortowy wypoczynek. Mała architektura to także różnego rodzaju zadaszenia tarasów, balkonów oraz daszki nad drzwi wejściowe.

 

 

 

Rodzaje altanek ogrodowych

Altany ogrodowe to serce całego ogrodu. To właśnie dzięki nim możesz cieszyć się chwilą relaksu na świeżym powietrzu, w swoim ukochanym ogrodzie, niezależnie od pory roku. Altany ogrodowe skutecznie chronią od wiatru, deszczu czy uciążliwego słońca w środku lata. Owalne, kwadratowe, metalowe czy drewniane – są miejscem odpoczynku, gdzie wśród zapachu kwiatów i otaczającej cię z każdej strony zieleni możesz w spokoju poczytać książkę, wypić kawę albo przyjąć swoich gości na przykład organizując grilla.

 

Zabudowy ogrodowe doskonałym sposobem na relaks

Współczesne pergole ogrodowe zazwyczaj mają postać lekkich wiat, werand albo pawilonów. Ich główna zaleta to oczywiście funkcjonalność, jednak walory estetyczne są równie istotne, zwłaszcza dla osób, które dbają o całokształt wystroju swojej ogrodowej przestrzeni. Konstrukcje pod zadaszenia ogrodowe wykonywane są najczęściej z impregnowanego drewna, stali lub aluminium, wypełniane takimi materiałami jak: szkło, pokrycia bitumiczne oraz różnego rodzaju płyty z tworzywa sztucznego.

 

Zadaszenie tarasu - poliwęglan

 

Modne zadaszenia w architekturze ogrodowej

Dachy altanek mogą przyjmować różne kształty w zależności od upodobań i gustu klienta. Popularne zadaszenia, to te w wersji płaskiej, dwuspadkowej, namiotowej czy też o oryginalnym kształcie kopuły.

 

Jakie materiały są aktualnie w modzie, jeśli chodzi o zadaszenia ogrodowych miejsc wypoczynku?

Dachy współczesnych altanek są często kryte gontami bitumicznymi. To przystępne cenowo, estetyczne i wygodne rozwiązanie, które nie tylko jest funkcjonalne, ale także chroni przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Innym popularnym i polecanym rodzajem zadaszenia są płyty bitumiczne, płyty faliste lub trapezowe z PVC lub poliwęglanu oraz płyty z poliwęglanu komorowego.

 

Zadaszenie z płyt bitumicznych

 

Popularne gonty bitumiczne – wybierz kolor swojego dachu!

Zacznijmy od tego, czym właściwie są gonty bitumiczne. To lekkie i ekonomiczne pokrycia dachowe, które z łatwością zamontujesz na dachu. Bardzo często wykorzystywane są one do pokryć dachowych jako daszki nad drzwi wejściowe, zadaszenia balkonów, które mają na celu chronić przed opadami oraz promieniami słonecznymi, czy też zadaszenia tarasów.

Dobry dach powinien spełniać dwa podstawowe warunki – być funkcjonalny (czyli trwały i szczelny) i dobrze się prezentować. Dlatego też, producenci gontów postanowili zaoferować swoim klientom produkty w wielu kolorach, by każdy, kto decyduje się na tego typu pokrycie dachowe jako daszek nad drzwi, zadaszenia balkonów, zadaszenia tarasów czy też dach do swojej ogrodowej wiaty - mógł dopasować je do swoich potrzeb. Na rynku dostępne są różne kształty i kolory daszków nad drzwi. Oto najpopularniejsze obecnie kolory pokryć dachowych:

  • czarny
  • czerwony
  • zielony
  • brązowy

Oferowane przez nas gonty oraz płyty bitumiczne są przeznaczone przede wszystkim na pokrycie dachowe obiektów małej architektury: wiat samochodowych, altan ogrodowych, domków letniskowych czy budynków gospodarczych. Szeroki wybór kształtów i kolorów sprawi, że każdy znajdzie daszek pasujący do jego przydomowej przestrzeni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl