Ochrona drzwi wejściowych – gotowe rozwiązania

Ochrona drzwi wejściowych – gotowe rozwiązania

Drzwi wejściowe są wizytówką naszego domu, dlatego powinny wyróżniać się estetyką oraz trwałością. Chronią przed utratą temperatury oraz hałasami z zewnątrz, jak również zabezpieczają przed wizytą nieproszonych gości. Ponieważ narażone są na działanie czynników atmosferycznych, mogą stracić na wartości. Bardzo ważna jest ich ochrona w postaci zadaszenia nad wejściem. Dzięki niemu, będą spełniać swoją funkcję przez długie lata. Czym kierować się przy wyborze daszka? Sprawdź w poniższym artykule. 

 

Zabezpieczenie drzwi wejściowych

Daszek to najlepsza osłona na drzwi wejściowe, ponieważ chroni przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, jak promienie słoneczne, silny wiatr, opady deszczu, gradu czy śniegu. Dodatkowo pełni funkcję dekoracyjną i nadaje atrakcyjniejszy wygląd wejściu do budynku. Ważne jest, aby daszek komponował się z elewacją domu i dawał poczucie bezpieczeństwa. Zadaszenie to skuteczne zabezpieczenie drzwi i praktycznie można wykonać go z każdego materiału, w tym min. z betonu, metalu, szkła, drewna lub tworzyw sztucznych. Do najbardziej popularnych należą daszki aluminiowe wypełnione poliwęglanem komorowym. Cechuje je uniwersalność i duża wytrzymałość. 

 

Aluminiowe daszki nad drzwi wejściowe

Daszek nad drzwi wejściowe z aluminium skutecznie chroni przed czynnikami atmosferycznymi. Pokryty jest poliwęglanem komorowym, poliwęglanem litym lub akrylem, a profil jest malowany proszkowo. Co ważne, niektóre modele daszków można dodatkowo połączyć ze ścianką boczną. Zadaszenie aluminiowe charakteryzuje się lekkością, trwałością oraz wysoką jakością materiałów. Zapewnia komfort w użytkowaniu drzwi oraz dobrze komponuje się z elewacją budynku. Skuteczna ochrona drzwi gwarantowana. 

 

Osłona na drzwi wejściowe - zalety

Daszek aluminiowy nad drzwi ma wiele zalet. Do najważniejszych należą: 

  • trwałość materiału 
  • wysoka odporność na czynniki atmosferyczne (deszcz, śnieg, grad) 
  • ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV
  • szybki i łatwy montaż
  • szeroki wybór kształtów, wymiarów i kolorów 
  • walory estetyczne - ozdoba budynku

 

Montaż i pielęgnacja zadaszenia

Daszek aluminiowy jest szybki i prosty w montażu.  Montowany jest bezpośrednio do ściany za pomocą kompletu akcesoriów znajdujących się w zestawie. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy, wystarczy instrukcja oraz stosowanie się do zaleceń producenta w kwestii bezpieczeństwa.  Ponadto pokrycie z poliwęglanu nie wymaga konserwacji ani dodatkowej pielęgnacji. Samoczynnie oczyszcza się podczas opadów deszczu, a w razie konieczności można umyć go  wodą pod ciśnieniem.

Zadaszenie jako ochrona drzwi wejściowych to bardzo dobry wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie proste, a jednocześnie trwałe i korzystne cenowo rozwiązania. Daszek aluminiowy z pokryciem poliwęglanowym lub akrylowym zapewni ochronę przed czynnikami atmosferycznymi nie tylko dla drzwi, ale również dla domowników i gości. Dzięki szerokiej gamie kolorów i kształtów, może stanowić estetyczną ozdobę budynku. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl