Daszek nad drzwi ze ściankami bocznymi

Daszek nad drzwi ze ściankami bocznymi

Drzwi wejściowe chronić może nie tylko daszek, ale i tzw. boczne ścianki. Mocowane do prawej czy lewej strony daszka stanowią dopełnienie ochrony drzwi przed niekorzystnymi czynnikami z zewnątrz. Zbudowane z tych samych elementów co zadaszenie stanowią spójną i ciekawą kompozycję.

 

 

 

 

Poliwęglan z aluminiowymi profilami bądź akryl ze stalą nierdzewną - to główne połączenia materiałów w ściankach i daszkach nad drzwi. Dzięki takim konfiguracjom każdy, zainteresowany lekkim i harmonijnym wykończeniem wejścia, zyska stabilną i wytrzymałą konstrukcję. Kilka wariacji kolorystycznych, licujących z popularnymi i modnymi wykończeniami elewacji, uczyni wybór modelu daszka łatwą i przyjemną decyzją. Kluczowym atutem, przemawiającym za takim właśnie wyborem, jest fakt wysokiej przepuszczalności światła, przez częściowo transparentne wypełnienie. Uzyskamy w ten sposób naturalnie oświetloną wnękę nawet wtedy, gdy zdecydujemy się na montaż wiatrołapu z poliwęglanu (czyli dwóch bocznych ścianek).

Jaki daszek nad drzwi wejściowe?

To główne pytanie, jakie zadajemy sobie stojąc przed decyzją zakupu daszka nad drzwi. Wypełnienie nowoczesnych zadaszeń drzwi najczęściej stanowi płyta z poliwęglanu. Jest to materiał trwały a jednocześnie lekki, i odporny na wahania temperatur. Zadaszenia z poliwęglanu nie ulegają zniekształceniom i posiadają zdecydowanie większą wytrzymałość niż szkło. Ze względu na formę wyróżniamy daszki łukowe, płaskie i markizowe; ze względu na zastosowanie dzielimy je na daszki nad drzwi i daszki balkonowe; a ze względu na materiał, na te z profilem aluminiowym lub ze stali. Ścianki do daszków są dodatkowym elementem przystosowanym do łączenia, ale nie ze wszystkimi modelami daszków.

 

 

Zalety ścianki do daszków

Do głównych zalet ścianek bocznych do daszków nad drzwi zaliczamy:
- złożona i gotowa konstrukcja - brak konieczności samodzielnej budowy od podstaw
- ochrona przed deszczem, śniegiem i nasłonecznieniem
- wykonanie z wysokiej jakości materiałów
- odporność na warunki atmosferyczne
- wytrzymałość
- łatwy i szybki montaż
- produkt polski

Czy drzwi wejściowe muszą być zadaszone?

Warto pamiętać o tym, że wejście do budynku powinno być zadaszone i chronione przed zaleganiem śniegu czy lodowej zmarzliny. Zadaszenie sprawi, że nawet gdy będzie ono pokryte śniegiem to swoboda ruchu drzwi nie zostanie zakłócona. Dodatkowo zamontowana ścianka także przyczyni się do zmniejszenia ryzyka ewentualnego poślizgnięcia ponieważ ograniczy opad przed wejściem do budynku. Ponadto, jeśli zastanawiasz się jak osłonić drzwi przed słońcem, to właśnie daszek w komplecie ze ścianką zapewni dobre zabezpieczenie przed jego bezpośrednim oddziaływaniem.

 

 

Jak wysoko daszek nad drzwiami?

Zasadniczo daszek powinno się montować na wysokości ok. 10-15 cm nad futryną. Przed właściwym montażem warto najpierw przyłożyć daszek do ściany, aby sprawdzić czy jego szczytowe krawędzie nie wadzą np. o lampę czy inne elementy wokół drzwi. Jest to bezpieczna wysokość także dla bocznej ścianki, którą swobodnie wówczas przytwierdzimy do daszka.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl