Daszki nad drzwi

Daszki nad drzwi

Warunkują gwarancję na drzwi, chronią przed wilgocią, ułatwiają odpływ deszczówce – to niektóre z zalet daszków nad drzwi. Dopasowane wymiarami do powszechnie dostępnych szerokości drzwi, daszki z poliwęglanu, cieszą się coraz większą popularnością i konkurencyjną ceną.

 

 

 

 

 

Typowe modele daszków współgrają z ofertą standardowych, i ogólnodostępnych, drzwi wejściowych. Gama kolorystyczna odpowiadająca większości domowych elewacji, jak i możliwość samodzielnego montażu, ułatwiają decyzję zakupową i wybór konkretnego wzoru zadaszenia. Wyróżnić wśród nich możemy grupę daszków z konstrukcją aluminiową i konstrukcją ze stali nierdzewnej oraz z wypełnieniem z poliwęglanu komorowego, litego lub z akrylu.

 

Rodzaje daszków ze względu na formę

Najczęściej spotykane rodzaje daszków nad drzwi, to daszki płaskie, łukowe i markizowe. Pierwsze z nich to lekkie zadaszenie, które instaluje się pewnie i bez wysiłku za pomocą niewielkiej ilości elementów. Wykorzystywane jest także do zadaszenia balkonów, aby chronić płytę balkonową. Daszki łukowe charakteryzują się natomiast bocznymi spadkami którymi spływa nadmiar wody opadowej czy śniegu. Daszek łukowy warto umieścić na tym samym poziomie co gzyms pamiętając, że miejsce styku daszka ze ścianą należy zabezpieczyć przed wodą. Łukowa forma domaga się także obecności kolistych detali w architekturze domu – w przeciwnym razie może kłócić się z jego stylistyką. Trzeci rodzaj formy daszka to daszek markizowy. Ten klasyczny wzór cieszy się nieustannym zainteresowaniem. Zachowanie około 5% spadku sprawia, że woda w swobodny sposób zostaje odprowadzona.

 

 

Zadaszenia drzwi i balkonów

Drzwi wejściowe i balkon to dwie docelowe lokalizacje do których najczęściej poszukujemy daszków i gdzie sprawdzają się ich standardowe gabaryty. Uciążliwe stukanie kropli deszczu, mocno świecące słońce, przykre towarzystwo gołębi to tylko niektóre niedogodności których pozbędziemy się dzięki montażu daszka. Balkon o nietypowej szerokości również nie jest wyzwaniem bowiem modułowe warianty, niektórych z modeli, pozwolą na skompletowanie dowolnie szerokiego zadaszenia.

 

 

PAMIĘTAJ 

Grubość poliwęglanu i gwarancja producenta na daszek to dwa główne czynniki, na które powinieneś zwrócić uwagę.

 

Daszki nad drzwi wejściowe – co radzimy wybrać

Każdy daszek powinien być, o około 20%, szerszy niż otwór na drzwi. Jest to proporcja, której nie należy bagatelizować ponieważ zapewnia optymalną ochronę zadaszonej powierzchni. Warto też przyjrzeć się materiałom z jakich są wykonane. Profile aluminiowe czy ze stali nierdzewnej, wypełnienie z płyty komorowej z poliwęglanu, z płyty litej czy płyty akrylowej stanowią o wysokiej jakości szkieletu zadaszenia. Nie każdy też wie, że wystarczy dokupić boczną ściankę, aby utworzyć (jedno lub dwustronny) wiatrołap. Wśród coraz nowszej kolorystyki i wzorów prym wiedzie seria Lightline, której smukłe wsporniki, lekkość i elegancja profili zasłużyły sobie na miano sprzedażowego bestsellera.

 

 

 

Co warto wiedzieć, planując zakup zadaszenia drzwi i balkonu?

Jeśli uważnie przeczytałeś artykuł to już wiesz na co zwrócić uwagę. Pozostaje tylko odpowiedzenie sobie na pytanie czy dysponujesz czasem i ochotą na jego samodzielne zamocowanie. Co prawda montaż jest prosty, to jednak nie każdy nosi w sobie smykałkę do monterskich realizacji. Tu Robelit przychodzi z pomocą, bo oferuje usługę profesjonalnego montażu na terenie całej Polski. Nie zapomnij przy wyborze konkretnego modelu - jeśli dalej planujesz jego samodzielne złożenie - o nabyciu odpowiednich akcesoriów. Niezbędne okażą się rurki montażowe i kotwy chemiczne. A jak profesjonalnie zawiesić nasz daszek? To dowiesz się oglądając nasz filmik :)

https://www.youtube.com/watch?v=Cz0gQsK6arQ

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl