Zalety rulonu z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym

Zalety rulonu z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym

Rulon falisty z poliestru wykonany jest z żywic poliestrowych wzmocnionych matą z włókna szklanego – dzięki temu materiał ten posiada wysoką wytrzymałość, która umożliwia szerokie jego zastosowanie. Rulony poliestrowe już od kilkudziesięciu lat stosowane są na pokrycia dachowe czy też okładzinę ścienną.

 

 

 

Doskonała jakość w najlepszej cenie

Ten ekonomiczny materiał jest odporny na działanie wielu czynników atmosferycznych – to właśnie dzięki swoim właściwościom, dobrej cenie i łatwości montażu, rulon poliestrowy falisty cieszy się bardzo dużą popularnością wśród klientów. Używając rulonów poliestrowych nie będzie strat materiału na zakład łączeniowy, w przeciwieństwie do użycia płyt (zakład fala na falę). Materiał ten można zastosować również jako doświetla powierzchni dachowych. Wykorzystany w ten właśnie sposób, zwiększa ilość naturalnego światła docierającego do wnętrza budynku, tym samym redukuje zużycie energii elektrycznej i zwiększa komfort użytkowania danej przestrzeni. Należy jednak pamiętać, że aby cieszyć się przez dłuższy czas zadaszeniem z wykorzystaniem płyt poliestrowych, należy je co jakiś czas czyścić.

Rulon z poliestru wzmocniony włóknem szklanym

Rulon z poliestru wzmocniony włóknem szklanym

 

Jakie zalety posiada rulon poliestrowy falisty?

Jest to materiał wykonany z żywic poliestrowych wzmocnionych matą z włókna szklanego. Materiał ten zachowuje trwałość swojej barwy nawet przez okres 5 lat. Oczywiście pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych odcień w tym okresie może się nieznacznie zmienić, jednak zmiany te są minimalne. Materiał ten jest bardzo odporny na niskie i wysokie temperatury zewnętrzne - zakres temperatur, w których rulon poliestrowy falisty spełni swoje zastosowanie to od -40 stopni C do +120 stopni C.

Zalety rulonów falistych z poliestru

  • korzystne cenowo
  • trwałe - wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne
  • odporne na działanie wielu czynników atmosferycznych
  • przejrzystość ok. 80% (biorąc pod uwagę płyty bezbarwne)
  • łatwe w montażu
  • odporne na rdzę i korozję
  • odporne na wiele substancji chemicznych

Produkt ten znajduje zastosowanie m.in. do budowy pionowych i poziomych ochron przed zmiennymi warunkami zewnętrznymi takimi jak śnieg, grad czy silny wiatr.

Przykłady wykorzystania rulonów falistych z poliestru

Rulony z poliestru falistego mają szeroki zakres zastosowań. Produkt ten, dzięki swoim świetnym parametrom doskonale sprawdza się jako pokrycia dachów – zwłaszcza jeśli chodzi o niewielkie budynki użytkowe. Wykorzystywany jest również jako dekoracyjne zabudowanie balkonów, wiat, markiz, pergoli, szklarni, pawilonów czy też garaży. Sposoby wykorzystania rulonów falistych można spotkać także w rolnictwie - bardzo często wykonuje się z nich różnego rodzaju ogrodzenia.

Ogrodzenie z poliestru

Ogrodzenie wykonane z wykorzystaniem rulonu z poliestru

Doświetle z poliestru

Doświetle z poliestru

Produkty te sprawdzają się również na budowach jako tymczasowe ogrodzenie - plusem jest to, że można ich używać wielokrotnie - z łatwością zwinąć rulon i przewieźć w inne miejsce, co sprzyja ograniczeniu kosztów. Istotną informacją związaną z przechowywaniem czy też transportem rulonów falistych z poliestru jest to, by magazynować je na w suchym i równym podłożu. Nie należy ich składować w pozycji leżącej, w nasłonecznionym miejscu „jeden na drugim”, ponieważ siła nacisku, a dodatkowo wpływające na nie ciepło promieni słonecznych i efekt soczewki, może spowodować, że ulegną odkształceniu.

Materiał przechowywany i zamocowany zgodnie z instrukcją nie ulega odkształceniom.

 

Znajdź produkty odpowiednie dla siebie!

Szukasz rulonów poliestrowych falistych doskonałej jakości i w przystępnej cenie? Znajdziesz je na naszej stronie internetowej. Różnorodność kolorystyczna oraz różne wymiary tych produktów pozwolą Ci znaleźć materiał odpowiedni do swoich potrzeb.

Robelit proponuje rulon poliestrowy płaski i rulon poliestrowy falisty o szerokościach: 100 cm, 200 cm, 250 cm, a na specjalne zamówienie klienta również 300 cm. Dostępna kolorystyka to biały, dymny ( brązowy ), naturalny (bezbarwny ), zielony, żółty i biały.

 

Sprawdź również inne produkty z poliestru dostępne w naszym sklepie:

- płyty faliste z poliestru

- rulony poliestrowe płaskie

- poliestrowe płyty łukowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl