Zastosowanie mat ochronnych z poliwęglanu

Zastosowanie mat ochronnych z poliwęglanu

Podłogi wykonane z materiałów twardych, dywanowe czy też wykładziny – wszystkie te rodzaje powierzchni płaskich mogą ulegać zniszczeniu poprzez codzienne ich użytkowanie. Narażone na nadmierną eksploatację są zwłaszcza podłogi w biurach, przez które codziennie przemieszcza się duża liczba osób. Wymiana całej podłogi wiąże się z bardzo wysokimi kosztami, a tego chce uniknąć każdy – czy to w domu, czy w biurze, czy innym pomieszczeniu gospodarczym. Aby uniknąć tak kosztownych zmian, doskonałym sposobem na ochronę powierzchni podłogi są maty ochronne. Stosuje się je w miejscach wysoce narażonych na różnego rodzaju otarcia czy odkształcenia spowodowane urazami mechanicznymi.

 

Czym są maty ochronne?

Maty ochronne to doskonałe oraz tanie narzędzie do ochrony podłogi przed uszkodzeniami podczas jej codziennego użytkowania. Najczęstszą przyczyną tego rodzaju uszkodzeń są fotele czy też krzesła obrotowe, wyposażone w kółka. Nawet w przypadku dobrej jakości podłogi, zarysowania na niej powstałe to rzecz zupełnie naturalna. Aby zapobiec zniszczeniom spowodowanym codziennym użytkowaniem przestrzeni i jej wyposażenia, należy zabezpieczyć powierzchnie przed jej nadmierną eksploatacją. Doskonałym sposobem na to są właśnie maty ochronne – zwłaszcza te wykonane z poliwęglanu.

 

Mata ochrona - faktura

 

Maty zabezpieczające – skuteczna ochrona Twojej podłogi

Maty wykonane z poliwęglanu to najbardziej wytrzymałe produkty tego typu, dostępne na rynku. Poliwęglan jest lekkim i bardzo trwałym materiałem. Jest on także nietoksyczny i bezzapachowy. Maty ochronne poliwęglanowe charakteryzują się również bardzo dużą odpornością na zgniatanie i ścieranie. Maty są bezbarwne, ich wierzchnia warstwa posiada delikatną strukturę „skórki pomarańczowej”, dlatego też nawet w najbardziej estetycznie wymagających pomieszczeniach nie będą one stanowiły przeszkody dla końcowego efektu wizualnego.

 

Mata ochronna z poliwęglanu na wykładzinie

 

Właściwości mat ochronnych z poliwęglanu

To doskonałej jakości tworzywo ma bardzo wiele zalet:

  • antyalergiczne, przez co nie stanowi zagrożenia dla osób wrażliwych,
  • bezzapachowe – zazwyczaj produkty z tworzyw sztucznych wydzielają specyficzny zapach – mata ochronna z poliwęglanu nie pachnie w żaden sposób,
  • odporne termicznie – gorąca kawa czy też innego rodzaju płyny nie spowodują jej uszkodzenia,
  • dobrze przylegające do powierzchni – to bardzo istotna cecha, zwłaszcza w sytuacjach, gdy podłoga pokryta matą jest mocno eksploatowana,
  • nie matowieją – mimo częstego użycia zachowują swoją nienaganną powierzchnię.

 

Zastosowanie mat ochronnych z poliwęglanu

Maty ochronne stosowane są wszędzie tam, gdzie podłoga narażona jest na uciążliwe warunki jej użytkowania. Wykorzystuje się je w biurach, szkołach i domach. Chronią powierzchnię przed otarciami, rozlanymi cieczami czy też brudem. Jednak ich zastosowanie nie kończy się tylko na podłodze – te osoby, które doceniły walory mat ochronnych wiedzą, że mogą one także po  docięciu stanowić świetną ochronę wszelkiego rodzaju blatów stołów, biurek czy też przydać się jako podkładki do wnętrza szafek kuchennych.

 

Mata ochronna pod miskę dla psa

 

Znajdź matę skrojoną na miarę swoich potrzeb!

Jeśli planujesz zakup maty ochronnej do swojego mieszkania, biura czy też jakiegokolwiek inne miejsca, w którym okazuje się ona być niezbędnym atrybutem, odwiedź nasz sklep Robelit. Znajdziesz w nim maty z poliwęglanu z wypustkami, bez wypustek, dostosowane do powierzchni twardych jak i na dywan. W swojej ofercie posiadamy maty bezbarwne, jak również maty w kolorze czarnym o kształcie koła. Zapraszamy na https://www.robelit.pl/maty-ochronne-67.html.

Sprawdź również inne produkty z poliwęglanu dostępne w naszym sklepie:

- płyty poliwęglanowe

płyty poliwęglanowe lite

- panele poliwęglanowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl